Lise tercihi yapacak öğrenciler, bu lise sizi iş sahibi yapıyor
Güncelleme 

Lise tercihi yapacak öğrenciler, bu lise sizi iş sahibi yapıyor

Eskişehir ilimizdeki Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden mezun olan gençler iş bulmakta sıkıntı yaşamıyor. Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kaç öğrenci alımı yapacak? Konu ile ilgili detaylar…

Lise tercihi yapacak öğrenciler, bu lise sizi iş sahibi yapıyor
Lise tercihi yapacak öğrenciler, bu lise sizi iş sahibi yapıyor Ali TURANSabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bu yıl için 120 öğrenci alımı gerçekleştirecek. Öğrencilerin 90 tanesi Uçak Bakım Alanı için, 30 tanesi de Bilişim Teknolojileri Alanı için alınacak. Okul Müdürü olarak Sırrı Kabadayı yaptığı açıklama ile, okullarından mezun olan öğrencilerin Türk Hava Yolları (THY) VE Milli Savunma Bakanlığı (MSB) bünyesinde hemen işe alınabildiklerini ve işe girdikten sonra yükselişin kolay olduğunu ifade etti. Aynı zamanda yükselişle birlikte maaşlarında iyi bir artış gösterdiğini ifade etti.

Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Özellikleri

Okul Müdürü Sırrı Kabadayı okulları hakkında bilgi verirken 24 derslik yer aldığını açıkladı. Derslik dışında okullarında uçak bakım alanı ve bilişim alanı ile birlikte toplam 225 kişilik pansiyonlarının olduğunu belirtti. Aynı zamanda bu yıl tüm öğrencilerin sınavla alınacağı belirterek, Türkiye’de uluslar arası standartlarda eğitim veren iki okuldan biri olarak uçak bakım alanında verilen onay sertifikası ile birçok iş kapısının direk açıldığını ifade etti. Alınan sertifika ve 3 yıl tecrübe sonucunda uçak bakım lisanslarının olacaklarını belirtti.

Okul Müdürü Kabadayı aynı zamanda Anadolu Teknik Programı ile birlikte lise fen müfredatıyla üniversite hayali olan öğrencileri okullarına davet ediyor. Sosyal ortaklarından aldıkları destekle ve Milli Eğitim Bakanlığı desteğiyle sürekli ilerlediklerini belirterek, öğrencileri okuluna davet etti.

öğrenci alımı Türk Hava Yolları Milli Savunma Bakanlığı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500