İOKBS bursluluk sınav sonucu ne zaman açıklanacak?
Güncelleme 

İOKBS bursluluk sınav sonucu ne zaman açıklanacak?

Yeni adı İOKBS olan eski adıyla PYBS için sonuçların açıklanması sabırsızlıkla bekleyen aileler ve öğrenciler net bir tarih açıklanması bekliyor. Peki 2018 yılı bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Konu ile ilgili detaylar…

İOKBS bursluluk sınav sonucu ne zaman açıklanacak?
İOKBS bursluluk sınav sonucu ne zaman açıklanacak? Ali TURAN03 Haziran 2018 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilen İOKBS bursluluk sınavı sonuçları sabırsızlıkla bekleniyor. Alt gelir grubuna sahip binlerce öğrencinin girdiği İOKBS sonucu açıklanacak. Sonuçlar MEB’in resmi internet sitesi üzerinden sınav sonuç ekranı aracılığıyla öğrenilebilecek.

İOKBS sonuçları açıklanma tarihi nedir?

5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. Sınıf öğrencilerin girdiği İOKBS (İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı) sonuçları 18 Temmuz 2018 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacak. Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet adresinden sonuçlar açıklanacaktır.  Okul müdürlükleri tarafından öğrenci velisinin talebi üzerine sonuç belgeleri elektronik ortamdan alınıp, mühürlenip imzalandıktan sonra imza karşılığı verilebilecektir. Posta yoluyla sonuçlar iletilmeyecek sadece internet adresi üzerinden sonuçlar öğrenilebilecek.

2018 yılı için İOKBS burs ücreti ne kadar olacak?

Bursluluk ücretleri bir yıl içerisinde dört kez olarak ödenmektedir. Yani üç ayda bir bursluluk ücretleri ödenir. Bursluluk ücretleri Ocak, Nisan, Temmuz, Ekim aylarında ödenmektedir. Öğrenci ihtiyaçlarını gidermek adına önemli olduğu için alınan ücret hem öğrenciler hem de veliler için önemlidir ve 2018 yılı bursluluk ücreti 648,04 TL olarak belirlenmiştir.

İOKBS bursluluk sınavı sonuçları İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı bursluluk ücreti

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500