Ufuk’un Otopsi Sonucu Açıklandı
Güncelleme 

Ufuk’un Otopsi Sonucu Açıklandı

Hatay’da 1 Temmuz tarihinde, zihinsel engelli amcası ile beraber kaynaktan içme suyu almak için Amanos Dağlarında kaybolan ardından 8 gün sonra kaybolduğu yerin 4 kilometre uzağında ormanda cansız bulunan Ufuk Tatar’ın otopsi sonucu çıktı.

Ufuk’un Otopsi Sonucu Açıklandı
Ufuk’un Otopsi Sonucu Açıklandı Ali TURANHatay’da 1 Temmuz tarihinde, zihinsel engelli amcası ile beraber kaynaktan içme suyu almak için Amanos Dağlarında kaybolan ardından 8 gün sonra kaybolduğu yerin 4 kilometre uzağında ormanda cansız bulunan Ufuk Tatar’ın otopsi sonucu çıktı. Çıkan ilk bulgulara göre, Ufuk’un kafatasında parçalı kırıklar bulundu. Ancak, vücudunun herhangi bir yerinde kesici, delici ve ateşli silah izine rastlanmadı. Ayrıca anal bölgede de patolojik bir özellik tespit edilmedi. 

Tarım işçisi Muhammet Tatar, 1 Temmuz’da ailesi ile beraber Amanos Dağlarında bulunan Arpalıuşağı mahallesi civarında yaşayan ablasını ziyarete gitti. Amca Mehmet Tatar’ın zihinsel engelli olduğu ve iddialara göre saat 15.00 dolaylarında yeğeni konuşma engelli Ufuk ile beraber 100 metre uzaklıkta yer alan kaynaktan su alabilmek için yola çıktı. Fakat Ufuk, kaynak suyundan amcası su alırken ortadan yok oldu. Ardından Ufuk’un kayboluşu jandarmaya iletildi. Tam olarak 8 gün boyunca her yerde aranan Ufuk, 8 Temmuz’da saat 12.00 sıralarında kaybolduğu yere 4 km uzaklıkta bulunan ormanda cansız bedenine ulaşıldı.

Ufuk Tatar’ın yaklaşık olarak 20 metre yükseklikten düştüğü ve cenazesi otopsiden sonra toprağa verilmişti.

Otopsi Sonucu Kesinleşti

Kırıkhan Cumhuriyet Başsavcılığı, olay ile ilgili olarak soruşturmalarına devam ediyor. Ufuk Tatar’ın, yapılan otopsinin değerlendirilmesi belirlendi. Buna göre kafatasında parçalı kırıklar bulunan ve vücudunda herhangi bir yaralanma izine ulaşılmadığı açıklandı. Konu ile ilgili yapılan açıklama şu şekildedir;

‘’Jandarma olay yeri inceleme ile Hassa Cumhuriyet Savcımızın yapmış olduğu incelerin ardından Ufuk’un cenazesi bulunduğu yerden alınarak Hassa Devlet Hastanesine götürüldü. Gerekli olan ilk ölü muayene ve tespit işlemlerini takiben çok daha detaylı otopsi işlemleri için Hatay’a gitti. Burada yapılan otopsi incelemelerine göre, Ufuk’un kafatasında parçalı kırıkların olduğu, vücudunda da silah ile yaralanma, herhangi bir delici, kesici alet yaralanmasına rastlanmadığı tespit edildi.

Ayrıca anal bölgede patolojik bir özellik olmadığı kesinleşti ama, ölüm nedeni ile diğer kanıtların Ufuk’tan alınan doku örnekleri ile yapılacak olan histopatolojik ve toksikolojik incelemelerin ardından yapılacağı konu ile ilgili olarak soruşturma titizlikle devam etmektedir.’’

 

.
 

 

Ufuk Tatar otopsi sonucu olay yeri inceleme

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500