Motorlu Taşıtlar Vergisi için 2. taksit ödemeleri en son ne zaman ödenecek?
Güncelleme 

Motorlu Taşıtlar Vergisi için 2. taksit ödemeleri en son ne zaman ödenecek?

Motorlu Taşıtlar Vergisi için 2. taksit ödemelerinin en son ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Peki Motorlu Taşıtlar Vergisi son ödeme tarihi tam olarak hangi gündür? Konu ile ilgili detaylar…

Motorlu Taşıtlar Vergisi için 2. taksit ödemeleri en son ne zaman ödenecek?
Motorlu Taşıtlar Vergisi için 2. taksit ödemeleri en son ne zaman ödenecek? Ali TURANMotorlu Taşıtlar Vergisi iki taksit şeklinde ödenir. İlk taksiti Ocak ayı içerisinde ödenirken, ikinci taksiti Temmuz ayı içerisinde ödenir. İlk taksit ödemesi 31 Ocak 2018 tarihinde sona ererken, ikinci taksit ödemeleri hala devam etmektedir.

Motorlu Taşıt Vergi ödemeleri ne zaman sona erecek?

Motorlu Taşıtlar Vergisi için ilk taksit ödeme 1-31 Ocak 2018 tarihleri arasında yapılmıştı. Temmuz ayının gelmesi ile birlikte ikinci taksit ödemeleri yapılmaya başlandı ve ikinci taksit için son ödeme günü 31 Temmuz 2018’dir.

Motorlu Taşıt Vergi Borcu Nasıl Sorgulanır ve ödenir?

Motorlu Taşıt Vergisi açısından mükellefiyet kaydının olduğu ya da Motorlu Taşıt Vergisi tahsili konusunda yetkili olan Vergi Dairesi Müdürlükleri’ne başvuru yoluyla vergiler ödenir. Bunun dışında anlaşmalı bankalara ait internet bankacılığı aracılığıyla ya da şubeler yolu ile vergiler ödenebilir.

Gelir İdaresi Başkanlığı resmi internet adresi üzerinde bulunan “Borç Sorgulama ve Ödeme” bölümü kullanılarak hem borç sorgulanıp hem de borç ödemesi yapılabilir. Ödemeler 02:00 - 22:00 saatleri arasında kredi kartı ya da banka kartı vasıtasıyla yapılabilir. GİB mobil uygulaması akıllı telefonlara indirilerek ödeme yapılabilir.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Vergi Dairesi Gelir İdaresi Başkanlığı Borç Sorgulama ve Ödeme

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500