Bedelli Askerlik Bekleyenlere Müjde! Önemli Açıklamalar...
Güncelleme 

Bedelli Askerlik Bekleyenlere Müjde! Önemli Açıklamalar...

AK Parti’den yapılan yeni bir bedelli askerlik açıklaması daha… Bedelli askerlik için çözüm önerileri nelerdir? Bedelli askerlik ne zaman çıkacak? Konu ile ilgili detaylar…

Bedelli Askerlik Bekleyenlere Müjde! Önemli Açıklamalar...
Bedelli Askerlik Bekleyenlere Müjde! Önemli Açıklamalar... Kenan BayraktarBedelli askerlik bekleyen vatandaşlarımıza yönelik yeni ve önemli bir açıklama daha AK Parti’den geldi. AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Şentop, bedelli askerlik ile ilgili düzenlemenin KHK ile detaylıca yapılabileceğini açıkladı.

Askerlik çağında olan ve bedelli askerlik haberini bekleyen milyonlarca aday, yeni açıklamalar ile birlikte bedelli askerlik ile ilgili şartların belirlenmesini ve yasal düzenlemenin tamamlanmasını bekliyor. Adalet ve Kalkınma Partisi seçim sonrası da bedelli askerlik ile ilgili açıklamalara devam ederken bedelli askerliğin çıkacağına dair umutlar arttı ve yasal düzenlemenin nasıl olacağına dair yol haritası adaylar tarafından beklenilmeye başlandı.

Yeni bedelli askerlik açıklaması yapıldı

Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkan Vekili Mustafa Şentop, konu ile ilgili yeni bir açıklama yaparak yasal düzenleme yapılabileceğini bunun da ancak Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile olabileceğini belirtti. Şentop yaptığı açıklamada " Şahsi kanaatim çerçevesinde bedelli askerlik için yasal düzenleme Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yapılabilir. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçları doğrultusunda bu yasal düzenleme gerçekleşebilir. ‘’ ifadelerini kullandı.

Mustafa Şentop, bedelli askerliğin KHK ile yasallaşması önünde bir engel bulunmadığını belirterek beklenti içerisinde olan milyonlarca aday için umut oldu.

 

Bedelli askerlik AK Parti Grup Başkan Vekili Adalet ve Kalkınma Partisi Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500