Aziz Yıldırım’a 6 Aya Kadar Hapis
Güncelleme 

Aziz Yıldırım’a 6 Aya Kadar Hapis

Kadıköy Caferağa Kapalı Spor Salonu’nda 7 Mayıs 2017 yılında Yakında Üniversitesi’yle Fenerbahçe Spor Kulübü kadın basketbol takımlarının oynadığı maçta, iki kulübün başkanlarının yaşadığı olaylar ile ilgili ikinci dava da açılmıştı.

Aziz Yıldırım’a 6 Aya Kadar Hapis
Aziz Yıldırım’a 6 Aya Kadar Hapis Kenan BayraktarYakın Üniversitesi’yle oynanan kadın basketbol maçında kulübün başkanı olan Işık Eyigüngör’e hakaret ettiği sebebi ile Fenerbahçe Spor Kulübü’nün eski başkanı Aziz Yıldırım ile yönetici Ali Cenk Başak için ‘’basit tehdit’’ suçu ile 6 aya kadar hapis cezası ile dava açılmıştı. Konuyla ilgili olarak ilk dava geçtiğimiz senenin ekim ayında görülmüştü.

Kadıköy Caferağa Kapalı Spor Salonu’nda 7 Mayıs 2017 yılında Yakında Üniversitesi’yle Fenerbahçe Spor Kulübü kadın basketbol takımlarının oynadığı maçta, iki kulübün başkanlarının yaşadığı olaylar ile ilgili ikinci dava da açılmıştı. Işık Eyigüngör’e tokat attığı iddiaları ile Aziz Yıldırım için ‘’kasten yaralama’’ suçundan bir seneye, Eyigüngör için, ‘’kasten yaralamaya teşebbüs’’ suçu ile 9 aya dek hapis cezası ile geçtiğimiz sene açılan dava devam ederken, aynı olayla ile ilgili ikinci dava da tehdit suçu ile başlatıldı.

2. Dava Olaydan 15 Ay Sonra Başladı

Yürütülmekte olan soruşturmada hazırlanan iddianamede, Ali Cenk Başak ve Aziz Yıldırım’ın olay esnasında ve maçtan sonra rakip Işık Eyigüngör’e karşı açıklama yaptığı ve basit tehdit taşıdığı açıklandı.

Şikayetçi olan Işık Eyigüngör’e, Aziz Yıldırım’ın tokat attığı ve daha sonra parmağını sallayıp ‘’seni bitireceğim, beter edeceğim’’ demesi, Ali Cenk Başak’ın da ‘’ seni mahvedeceğim, daha da beter edeceğim’’ diye tehditler savurması üzerine her iki şüphelinin de basit tehdit suçları ile 6 aya dek hapis cezası istemi ile cezalandırılmasını talep etti.

İddianame Onaylandı

İddianamenin gönderilmiş olduğu İstanbul Anadolu 69. Asliye Ceza Mahkemesi, kabul edip duruşma gününe karar verdi. Konuyla ilgili ilk dava geçtiğimiz sene ekim ayında açıldı.

Aziz Yıldırım Fenerbahçe Spor Kulübü Işık Eyigüngör Asliye Ceza Mahkemesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500