YKS tercih işlemleri
Güncelleme 

YKS tercih işlemleri

​Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında ilk kez düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) bitiminde tercih kılavuzu da yayınlandı. YKS tercih kılavuzuna nasıl ulaşılabilir? Tercihler ne zaman yapılacak? İşte detaylar…

YKS tercih işlemleri
YKS tercih işlemleri Kenan BayraktarÜniversiteye gitmek adına lise eğitimini tamamlayan öğrenciler, bu yıl ilk kez uygulanan ise Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girdi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenip, uygulanan sınav sonucunda tercih kılavuzu da yayınlandı.

2018 - 2019 eğitim öğretim yılı takvimi doğrultusunda üniversitelere kayıt yaptırarak eğitimlerine devam etmeyi isteyen öğrenciler YKS tercih kılavuzuna nasıl ulaşabileceklerini merak etmeye başladı. Tabi ki tercih kılavuzunda üniversite boş kontenjanları da belirtilmiş oluyor.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS tercihleri 7 Ağustos 2018 tarihinde başlayacak ve 14 Ağustos 2018 tarihinde sona erecek. Öğrencilerin üniversite boş kontenjanları öğrenerek sağlıklı tercih yapabilmeleri adına tercih kılavuzunu okumaları gerekmektedir.

Merkezi yerleştirme adına tercih işlemleri nasıl yapılmalıdır?

Öğrenciler, 2018-YKS için gerekli olan Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu için ÖSYM resmi internet adresi üzerinden ulaşılabilecektir. Kılavuz dağıtılmayacak ya da satış gibi özel durumlar söz konusu olmayacaktır. Öğrenciler tercihlerini yapmak için T.C. Kimlik Numarası ve şifresi ile ÖSYM’nin resmi internet adresine tercih süresi içerisinde girerek bireysel tercih işlemlerini gerçekleştirecekler. Tercihler elektronik ortamda gönderilecek ve tercih işlemleri tamamlanacaktır. Bunun dışında posta, e-mail gibi farklı yollarla gönderimler kabul edilmeyecektir.

 

YKS tercih işlemleri Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM 2018 - 2019 eğitim öğretim yılı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500