Adnan Oktar’a Operasyon Düzenlendi
Güncelleme 

Adnan Oktar’a Operasyon Düzenlendi

Sabaha karşı dolaylarında Adnan Oktar’a karşı operasyon yapıldı. Çengelköy’de yer alan evinde Oktar, gözaltına alındı. Sağlık kontrolünden geçirildi ve evinde yapılan operasyon sırasında Adnan Oktar’ın kaçmaya çalıştığı belirtildi.

Adnan Oktar’a Operasyon Düzenlendi
Adnan Oktar’a Operasyon Düzenlendi Kenan BayraktarSabaha karşı dolaylarında Adnan Oktar’a karşı operasyon yapıldı. Çengelköy’de yer alan evinde Oktar, gözaltına alındı. Sağlık kontrolünden geçirildi ve evinde yapılan operasyon sırasında Adnan Oktar’ın kaçmaya çalıştığı belirtildi.

İstanbul Emniyet Genel Müdürlüğü, Adnan Oktar ile birlikte toplam 235 kişi hakkında 4 ilde 120 adrese operasyon düzenlendi. Ankara, İstanbul, Muğla ve Antalya’da gözaltına alınan kişilerin 106’sının kadın olduğu açıklandı. Ankara’da 2 ilçede 3 toplam 3 adres, İstanbul’da 22 ilçede 115 adres, Antalya ve Muğla’da 1 ‘er adrese baskın düzenlendi. Çok sayıda kişinin şikayetçi olduğu vurgulandı. Gözaltına alınan kişilerin, sağlık kontrolünden geçmesinin ardından emniyete götürüldü.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden Operasyon Açıklaması Yapıldı

‘’Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Adnan Oktar’a suç örgütüne yönelik; çocukların cinsel istismarı, suç işlemek sebebi ile örgüt kurma, cinsel saldırı, reşit olmayanlar ile cinsel ilişki, çocuğun alıkonulması ya da kaçırılması cinsel taciz, dini inanç ile duyguların istismar edilmesi, kişiyi hürriyetinden mahrum bırakma, şantaj, siyasi ve askeri casusluk, dolandırıcılık, özel hayatın gizliliğini ihlal, tehdit, cebir, halkı askerlikten uzaklaştırma, resmi belgede sahtecilik, malvarlığı değerlerini aklama, terörle mücadele kanununa muhalefet, iftira, rüşvet, vergi usul kanununa muhalefet, eziyet, eğitim ile öğretim hakkının engellenmesi, yalan tanıklık, suç uydurma, kişisel verilerin kaydedilmesi, siyasi hakların kullanımının engellenmesi, kadına şiddete dair kanunun engellenmesine karşı muhalefet suçlarından 11 Temmuz 2018’de 235 şüpheliye karşı operasyon düzenlenmiştir.’’

Adnan Oktar Sağlık Kontrolünden Geçti

Gözaltına alınan Oktar, saat 10.00 civarında Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Sağlık kontrolleri yapılan Oktar, daha sonra Emniyet Genel Müdürlüğü’ne getirildi. Çengelköy’de bulunan evine operasyon düzenlenmesi esnasında kaçmaya çalışan Adnan Oktar, gözaltına alındı. Oktar’ın evinde aramalar devam ediyor.

Adnan Oktar ile birlikte 235 şüpheli kişi hakkında başlatılan operasyon sürüyor. Yakalanan şüpheliler sağlık kontrolünden geçtikten sonra emniyete getiriliyor.

Adnan Oktar İstanbul Emniyet Genel Müdürlüğü cinsel saldırı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500