İçişleri Bakanlığı memur alımı ilanında değişiklik yaptı!
Güncelleme 

İçişleri Bakanlığı memur alımı ilanında değişiklik yaptı!

İçişleri Bakanlığı bin 117 memur alımı yaparak, personel eksikliğini gidermeyi hedeflerken yayımladığı ilanda değişiklik yaptı. Yayımlanan ilanda yapılan değişiklik nedir? Neden böyle bir değişikli yapıldı? Konu ile ilgili detaylar…

İçişleri Bakanlığı memur alımı ilanında değişiklik yaptı!
İçişleri Bakanlığı memur alımı ilanında değişiklik yaptı! Kenan BayraktarÜlkemiz için önemli kamu kurum ve kuruluşlarından olan İçişleri Bakanlığı personel eksikliğini gidermek için memur alımı gerçekleştiriyor. Memur alımı ilanları kurum tarafından hazırlanarak Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından kamuoyuna sözleşmeli personel alımı bölümünden duyurulur.

İçişleri Bakanlığı tarafından bu yıl memur ya da personel alımı yapılıp yapılmayacağı merakla beklenirken Devlet Personel Başkanlığı tarafından memur alımı ile ilgili ilan yayımlandı. İlanda İçişleri Bakanlığı için bin 117 büro memuru alınacağı kamuoyuna duyurulmuştu. İlan yayımlandıktan sonra yeni bir gelişme yaşanarak ilanda değişiklik yapıldı.

İlanda neden ve nasıl bir değişiklik yapıldı?

İçişleri Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam edilmek üzere bin 177 (1177) memur alımı ilanı yayımlamış ve yayımladığı ilanda değişiklik yapıldı. İlanda yer alan büro memuru ifadesi kaldırıldı ve yerine sözleşmeli personel ifadesi getirildi. İlanda yapılan bu değişikliğin sadece büro personeli değil farklı kadrolarda da sözleşmeli personel alımı yapılması adına yapıldığı düşünülüyor. Değişikliğe bakıldığında başvuru yapacak adaylar için herhangi bir değişiklik olmadığı görülüyor.

Başvurular 16 Temmuz 2018 tarihinde başlayacak ve 20 Temmuz 2018 tarihinde sona erecektir. www.icisleri.gov.tr internet adresi üzerinden başvurular yapılacaktır.

İçişleri Bakanlığı memur alımı Devlet Personel Başkanlığı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500