Bedelli Askerlik için 24 yaş ve 10 bin TL beklentisi gerçek olabilir mi?
Güncelleme 

Bedelli Askerlik için 24 yaş ve 10 bin TL beklentisi gerçek olabilir mi?

Sosyal medya hesapları üzerinden yapılan bedelli askerlik için yaş sınırın 24 ve bedelli ücretinin 10 bin TL olması yönündeki paylaşımlar talep olmaktan ileri gidebilir mi? Bedelli askerlik yaş sınırı 24 ve bedelli ücreti 10 bin TL beklentisi gerçek olabilir mi? İşte detaylar…

Bedelli Askerlik için 24 yaş ve 10 bin TL beklentisi gerçek olabilir mi?
Bedelli Askerlik için 24 yaş ve 10 bin TL beklentisi gerçek olabilir mi? Kenan BayraktarBelli bir süredir gündemden düşmeyen bedelli askerlik ile beklentiler artarken çıkar mı çıkacak mı derken açıklama Binali Yıldırım’dan gelmişti. Yıldırım askerliğini tecil ettiren 5,5 milyon kişinin olduğunu ve her yıl sadece 350 bin kişinin askere çağırıldığını ifade etmişti. İleri ki yıllarda kimse askere gitmese dahi tecil ettiren kişilerin 15 yıl da eritilebileceğini, yığılmanın önüne geçmek adına gerekli çalışmaların yapılacağını ifade etmişti. 

Bu açıklamalardan sonrası bedelli askerliğin çıkarılacağı düşünülürken asıl açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı ve bedelli askerliğin seçim sonrası görüşüleceği tarafından müjdelenmişti.

Gençlerin bedelli askerlik beklentisi nedir?

İşini kurduğu gerekçesiyle ya da bakmak zorunda olduğu kişiler olması gibi farklı nedenlerle askerliğe gitmek istemeyen gençler, sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulunarak taleplerini iletiyorlar. Talepler incelendiğinde bedelli askerlik kesinlikle isteniliyor fakat yaş sınırı ve bedelli ücreti ile ilgili farklı söylentilere rağmen gençler 24 yaş ve 10 bin TL ücret talep ediyorlar.

Beklentiler doğrultusunda bedelli askerlik kesinlikle çıkarılacak fakat ücretinin de 10 bin TL gibi bir meblağ olması mümkün gibi görünmüyor. Genel olarak bedelli askerlik ücretinin 20 bin ile 30 bin TL arasında bir bedele denk getirileceği düşünülüyor.

bedelli askerlik 24 yaş ve 10 bin TL Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500