Dikey Geçiş Sınavı Sınav Giriş Yerleri Açıklandı
Güncelleme 

Dikey Geçiş Sınavı Sınav Giriş Yerleri Açıklandı

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından bir açıklama geldi ve Dikey Geçiş Sınavı (DGS) giriş yerleri açıklandı. Adaylar sınava giriş belgeleri nereden ve nasıl alacak? Konu ile ilgili detaylar…

Dikey Geçiş Sınavı Sınav Giriş Yerleri Açıklandı
Dikey Geçiş Sınavı Sınav Giriş Yerleri Açıklandı Kenan BayraktarÖlçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak olan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 81 il merkezinde uygulanacak. İki yıllın ön lisans programlarından mezun olan ya da mezun olabilecek durumda olan adaylar, üniversite eğitimlerine devam etmek için Dikey Geçiş Sınavı’na (DGS) 21 Temmuz 2018 Cumartesi günü saat: 10.00’da girecekler.

ÖSYM tarafından Dikey Geçiş Sınavı (DGS) için açıklama

ÖSYM tarafından ili yıllık ön lisans programlarından mezun olmuş ya da olacak adaylar için lisans programlarına geçmek isteyenlere yönelik açıklama geldi. Açıklama göre 2018-DGS başvuruları sonrası adayların sınava girecekleri yerlerde açıklandı ve sınav giriş belgelerinin ais.osym.gov.tr internet adresi üzerinden alınabileceği açıklandı.

15 dakika kuralına DGS için dikkat!

Sınav giriş yerlerinin açıklayan ÖSYM tarafından adaylar için 15 dakika kuralına yönelik uyarı da yapıldı. Buna göre sınav saati olan saat: 10.00’dan sonra adaylar sınav salonlarına alınmayacak.

Sınava girecek adaylar, saat: 10.00’dan önce sınav salonunda bulunmak zorundadır. Aynı zamanda sınavda 4 yanlış 1 doğruyu götürecek ve sınav 21 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM Dikey Geçiş Sınavı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500