Bülent Turan Bedelli Askerlik ile Önemli Açıklamalarda Bulundu!
Güncelleme 

Bülent Turan Bedelli Askerlik ile Önemli Açıklamalarda Bulundu!

Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Turan tarafından bedelli askerlik ile ilgili önemli açıklamalar yapıldı. Bedelli askerlik çıkacak mı çıkacaksa tarihi belli oldu mu? Bedelli askerlik ücreti ne kadar olacak? Konu ile ilgili detaylar…

Bülent Turan Bedelli Askerlik ile Önemli Açıklamalarda Bulundu!
Bülent Turan Bedelli Askerlik ile Önemli Açıklamalarda Bulundu! Kenan BayraktarAK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan katıldığı canlı yayında sorulan soruları cevaplandırırken bedelli askerlik ile ilgili de önemli açıklamalarda bulundu. Başkanvekili Turan, hükümetin daha doğrusu yeni sisteme geçilmesiyle başkanın talebi sonucunda görüşülecek bir konu olduğunu ifade etti.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın açıklamaları

AK Partisi Grup Başkanvekili Bülent Turan açıklamalarında bedelli askerlik ile ‘’Bedelli askerlik ile ilgili sıcak bakıyoruz ve 350 bin adet asker ihtiyacına rağmen 5,5 milyon genç tarafından yapılan bir talebi göz ardı edemeyiz. Ama şuan için önceliğimiz OHAL’in kaldırılmasıdır. Bedelli askerlik ekim ayı için gündemimize gelecek diye düşünüyorum. Son üç yılda operasyonlara asla 3-5 aylık askerimizi göndermedik subay ve astsubaylarımız gitti ve profesyonel askerliğe kısmen geçiş yaptık. Profesyonel askerliğe geçiyorsak bedelli askerliği de para ver bitsin olarak yapılmaması gerektiğini düşünüyoruz. Çok daha kalıcı bir çözüm olsun düşünüyoruz. Hatta bedelli askerliğin kalıcı hale getirilmesini ama bunun için ciddi çalışma sonucu yapılabileceğini farkındayız.’’ ifadelerini kullandı. 

​AK Parti Grup Başkanvekili Bedelli askerlik OHAL

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500