Bedelli Askerlik Bekleyenler İlk Kabine Toplantısını Bekliyor
Güncelleme 

Bedelli Askerlik Bekleyenler İlk Kabine Toplantısını Bekliyor

Bedelli askerlik bekleyenler ilk kabine toplantısını sabırsızlıkla bekliyor. Peki ilk kabine toplantısı ne zaman yapılacak? İlk kabine toplantısı nerede yapılacak? Konu ile ilgili detaylar…

Bedelli Askerlik Bekleyenler İlk Kabine Toplantısını Bekliyor
Bedelli Askerlik Bekleyenler İlk Kabine Toplantısını Bekliyor Kenan BayraktarMilyonlarca gencin bedelli askerlik beklentisine cevap bulma umuduyla beklediği ilk kabine toplantısı Cuma günü yapılacak. İlk Bakanlar Kurulu toplantısını Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde başkanlığında yapacak. ‘’Cumhurbaşkanlığı Sistemi’’ ne geçildikten sonra yapılacak olan yeni kabine ile toplantı merakla bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Cuma Namazı bittikten hemen sonra kabine toplantısı yapılacağı açıklanırken, bedelli askerlik bekleyenlerin gözleri kabine toplantısına çevrildi. 24 Haziran 2018 erken seçimleri sonrası en çok merak edilen konular arasında yer alan ve milyonlarca genç tarafından merakla beklenilen bedelli askerliğin Türkiye Büyük Millet Meclisi tatile girmeden yetişip yetişmeyeceği merak konusu oldu.

Ana gündem bedelli askerlik...

Hükümete yakınlığı ile bilinen kaynaklardan yapılan açıklamaya göre Bakanlar Kurulu’nda ilk konuşulacak ana gündem maddeleri içerisinde bedelli askerlik de yer alıyor.

Bedelli askerliğin temmuz ayı bitmeden yasalaşması milyonlarca beklenti içerisindeki gencin rahatlamasına neden olurken, diğer bir artısı da devlet kasasına milyarlarca para girişi sağlanmış olacak.

Bedelli askerlik talebinde bulunan milyonlarca asker adayı, yarın yapılacak ilk Bakanlar Kurulu toplantısından bedelli askerlik ile ilgili kesin ve net bir açıklama çıkmasını bekliyor.

bedelli askerlik Cumhurbaşkanlığı Sistemi Bakanlar Kurulu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500