Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş Alım İlanı Yayımladı!
Güncelleme 

Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş Alım İlanı Yayımladı!

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından hazırlanan ilana göre sözleşmeli uzman erbaş alımı yapılacak. Kaç tane uzaman erbaş alımı yapılacak? Başvuru şartları nelerdir? Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak? Tüm detaylar haberimizde…

Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş Alım İlanı Yayımladı!
Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş Alım İlanı Yayımladı! BerkanDevlet Planlama Başkanlığı (DPB)  Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 2 bin 375 sözleşmeli uzman erbaş alımı ilanı yayımladı. Kılavuz doğrultusunda alımların temmuz ayı içerisinde yapılacağı açıklanırken, ağustos ayında hem yazılı hem de seçme sınavlarının yapılacağı belirtildi.

Uzman erbaş için kimler başvurabilir?

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından alım yapılacak uzman erbaş pozisyonuna başvuracak adaylar için eğitimden yaşa, sağlıktan boy ve kiloya kadar özel şartlar aranmaktadır.

Başvuru için aranan genel şartlar

Genel olarak başvuru yapabilmeleri adına gerekli olan şartlar;

  • Ülkemizin vatandaşı olmak,
  • Herhangi bir suç işlememiş olmak,
  • Arşiv araştırması ile güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak gibi özellikler aranmaktadır.

Başvuru için gerekli olan yaş şartı

Başvuru sırasında belli bir yaş şartı getirilmiş ve başvuru için gerekli olan yaş şartı;

  • 01 Ocak 2018’den itibaren 19 yaşını doldurmuş olmak ve 28 yaşına girmemiş olmak gerekmektedir. ( 01 Ocak 1991 ve 01 Ocak 1999 tarihleri arasında doğanlar)
  • Sözleşmeli erbaş ya da erler en az üç yıl görev yapmış ise, erlerden en az üç yıl görev yapmış, 01 Ocak 2018 tarihi geçerli olmak üzere 28 yaşını doldurmamış olmak gerekmektedir. (01 Ocak 1989 - 01 Ocak 1999 tarihleri arası)

Başvuru için aranan eğitim şartı

Adaylardan eğitim açısından,

  • Lojistik branş için sözleşmeli uzman erbaş olmak için en az ortaokul veya ilköğretim,
  • Diğer tüm branşlar için (dalış amiri, MEBS, bot serdümeni) sözleşmeli uzman erbaş olmak adına lise mezunu olmak gerekmektedir.

Başvuru için aranan sağlık şartı

Öncelikle adayların sağlık açısından sorun olmaması gerekmektedir. Zaten seçme sınavı sonrası da hastaneden ‘’Uzman erbaş olur’’ şeklinde rapor almaları gerekmektedir.  

Başvuru için kilo ile boy şartı

 

Başvuru da bulunacak adayların en az 164 cm boyunda ve en fazla 210cm boyunda olmaları gerekmektedir. Kılavuzda bulunan Tablo 1’de boy ve kilo ile ilgili detaylı bilgilendirme yapılmıştır.

Askerlik hizmetini yaparken müracaatta bulunanların Birlik Komutanlıkları tarafından düzenlenen ‘’Nitelik Belgesi’’ notu en az 80 puan olmalıdır.

Başvuru süreci ile ilgili detaylar…

Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli uzman ilanına başvurular bugün itibarıyla başlarken, 30 Temmuz 2018 tarihinde bitecektir. 7 Ağustos 2018 tarihi itibarıyla başvuran adaylar ve kabul eden adaylar açıklanırken, 27 Ağustos 2018 tarihi itibarıyla seçme sınavları başlayacaktır.

jandarma alımı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500