Çalışanlar için verilen zam müjdesinden kimler faydalanabilecek!
Güncelleme 

Çalışanlar için verilen zam müjdesinden kimler faydalanabilecek!

Çalışanların maaşlarına toplu sözleşme sonucu verilen %3,5 zam oranına ilaveten enflasyon farkı olan % 5,67 oranda zamla birlikte % 9,17 oranında zam yapılmış oluyor. Bu zam oranından kimler faydalanacak? Konu ile ilgili detaylar haberimizde…

Çalışanlar için verilen zam müjdesinden kimler faydalanabilecek!
Çalışanlar için verilen zam müjdesinden kimler faydalanabilecek! BerkanBinlerce çalışan kamu görevlisinin gelirinde artış söz konusu olurken, maaşlara yapılan %3,5 zam oranına ilave olarak, enflasyon farkının (%5,67) söz konusu olması da zam oranının %9,17 olmasına neden oluyor.

Takvim Gazetesi’nin haberi doğrultusunda eri olurken, toplam kamu işçisi sayısının 200 bini aştığı ifade ediliyor. Böylelikle 200 bini aşan kamu işçisinin maaşına %9,17 oranında zam yapılıyor.

'in haberine göre; geliri artan kesimlerden biri de kamu işçileri. Toplamda 200 binden fazla kamu işçisinin maaşlarına yüzde 9.17 oranında zam yansıtılması yapılacak.

Yılın ilk 6 ayı enflasyon oranı %9,17

İmzalanan toplu sözleşme kapsamında yılın ikinci yarısı için yapılacak zam oranı %3,5 iken, ilk ayda çıkacak enflasyon oranının %3,5 oranını aşması üzerine aradaki fark enflasyon farkı olarak maaşlara yansıtılacaktı. Böylelikle kamu işçileri için % 5,67 oranında enflasyon farkı oluştu. Yani bu ay itibarıyla kamu işçileri maaşlarını  %3,5 zam + % 5,67 enflasyon farkı ile birlikte zamlı olarak alacak.

30 Haziran 2018 tarihinde kamu işçilerinin net maaşlarına, 1 Temmuz 2018 tarihinden geçerli olmak üzere %9,17 oranında artış yapılacağı belirtildi. Diğer ödemelere de aynı şekilde %9,17 oranında zam yapılacağı için kamu işçilerinin maaşları belirgin bir şekilde artacak.


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500