Şikayet hattı olarak kullanılan Alo 147 sonunda kapatılıyor!
Güncelleme 

Şikayet hattı olarak kullanılan Alo 147 sonunda kapatılıyor!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni bakan olarak göreve başlar başlamaz ilk olarak öğretmenleri ve okulları rahatlatacak bir karar alarak Alo 147 hattının kapatılacağı ifade etti. Alo 147 neden kapatılıyor? İşte detaylar…

Şikayet hattı olarak kullanılan Alo 147 sonunda kapatılıyor!
Şikayet hattı olarak kullanılan Alo 147 sonunda kapatılıyor! BerkanYeni olarak göreve başlayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, milli eğitim müdürleri ile ilk olarak toplantı yaparak, yeni dönem ile ilgili yol haritasına yönelik bilgiler verdi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından gerçekleştirilecek olacak ilk icraatın ise, Şikayet Hattı Alo 147’in kaldırılacağın olduğu öğrenildi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Şikayet Hattı Alo 147’in kapatılma nedeni olarak, bu hattın okul yöneticileri ve öğretmen camiası için çile haline dönüşmesinin olduğunu ifade etti.  Milli Eğitim Bakanı Selçuk, öğretmenlerimizin öncelikle kalbine hitap edilmesi gerektiğini, kalbine dokunulmayan bir sistemden başarı beklemenin yanlış olduğunu ifade etti.

‘’Öğretmen odasının havası teneffüs edilmeli’’

Milli eğitim müdürleri ile yaptığı toplantıda, müdürlere yeni dönem için öğretmenler odasının havasını teneffüs etmelerini ve öğretmenlere dokunma konusunda gerekliliğinin önemli olduğunu vurguladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ‘’ Sevgiyle dokunulmazsa hiçbir yerden olumlu sonuç alamazsın.’’ sözünün ilke olarak kabul edilmesini ve varlıklarının asıl sebebinin öğrenciler olduğunun unutulmaması gerektiğini ve onlara hizmet edilmesinin asıl hedef olduğunu ifade etti.

Adalet konusuna önemli bir yer ayıran Bakan Selçuk, seçimlerde ve davranışlarda adil olun mesajını verdi .


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500