İzmir de Yüzlerce Kişiyi Dolandırdılar!

İzmir de kurulan sahte çağrı merkezi ile dolandırıcılar yüzlerce kişiyi dolandırdı. Yapılan operasyonda 105 kişi gözaltına alınırken 150 masaüstü ve 30 dizüstü bilgisayar ele geçirildi.

İzmir de Yüzlerce Kişiyi Dolandırdılar!
İzmir de Yüzlerce Kişiyi Dolandırdılar!

İzmir de kurulan sahte çağrı merkezi ile dolandırıcılar yüzlerce kişiyi dolandırdı. Yapılan operasyonda 105 kişi gözaltına alınırken 150 masaüstü ve 30 dizüstü bilgisayar ele geçirildi. Call center operasyonunda ele geçirilen 250 hard diskte yapılan incelemeler sonucunda 20 bin kişinin dolandırıldığı ortaya çıktı. Çalışan 100 kişide gözaltına alınarak bu şekilde sorgulama sonucunda serbest bırakıldılar. 

 

İncelemeler sonrasında zanlıların hesaplarında 20 milyon TL civarında para transferi yapıldığı anlaşıldı. 354 kişinin mağdur olduğu operasyonda 5 kişi tutuklandı. Şebeke 100 kişilik çalışanlarına primler vererek onları motive ettiği öğrenildi. Kurmuş oldukları iş alanında motive edici yazılar bulundu. Bu şekilde daha fazla kişiyi dolandırmak için işlemleri yapmışlar. 

 

Kurmuş oldukları çağrı merkezi ofisleri ile arayarak vatandaşları dolandırdılar. Bu şekilde vurgun yaptığı iddia edilen şirketi kuran kişilere yönelik yapılan operasyon ile yakalandılar. Şebeke çok sayıda kişiye check-up ve sağlık sigortası kazandıklarını belirterek onları dolandırdıkları ortaya çıktı. Kişilerin borçları bulunduklarını söyleyerek bu şekilde kredi kartı ile ödeme yapmalarını söyleyerek paralarını aldılar. 

izmir call center dolandırıcılar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)