Toyota Türkiye'de Çıtayı Yükseltti!

2009 yılının sonunda Japon markası olan Toyota’nın Türkiye temsilciliği Sabancı Holding bünyesinden alınarak ALJ Grubuna devredilmesi ile satışlarda rekor kırıldı. Devir işlemlerinin ardından 5 yılda satışlar 25 binden 51 bin adete çıkarak Toyota’nın rekor kırması sağlandı.

Toyota Türkiye'de Çıtayı Yükseltti!
Toyota Türkiye'de Çıtayı Yükseltti!

2009 yılının sonunda Japon markası olan Toyota’nın Türkiye temsilciliği Sabancı Holding bünyesinden alınarak ALJ Grubuna devredilmesi ile satışlarda rekor kırıldı. Devir işlemlerinin ardından 5 yılda satışlar 25 binden 51 bin adete çıkarak Toyota’nın rekor kırması sağlandı. Toyota Türkiye CEO’su olan Ali Haydar Bozkurt önümüzdeki yılda satışların 65 bin olması için çalışacaklarını ve minimum satış hedefinin bu şekilde olduğunu açıkladı. 

 

Yıl içinde 100 bin adeti hedefleyerek bu şekilde satışlarda en iyi rakamı yakalamak için çalışacaklar. Geride bıraktığımız yıl içerisinde 725 bin adet binek araç satışı ile rekor kıran Türkiye otomotiv sektörü içinde yer alan şirketler büyümek için hedeflerini arttırmaya başladı. Toyota geçtiğimiz yılı 50 bin 937 adetlik bir satış ile tamamladı.

 

ALJ Grubu Toyota Türkiye’yi devraldığı 2009 yılında satışlar 25 bin adet iken hedefin 51 bin adede çıkması ile daha da büyük hedefler konulması ile satışlar devam edecek. 2023 yılında hedef olarak 100 bin adet satış yapılması için çalışmalar yapılıyor. 

toyota türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)