Microsoft Edge'yi nasıl kapatabilirsiniz?

Windows 10 işletim sistemiyle Microsoft'un çok eski web tarayıcısı olan Explorer tarihe karıştı ve onun yerini Edge aldı. Ancak bazı kullanıcılar Edge'yi sevmemiş olacaklar ki nasıl kapatılacağını sormaktalar.

Microsoft Edge'yi nasıl kapatabilirsiniz?
Microsoft Edge'yi nasıl kapatabilirsiniz? Admin

Açılış hızı ve bazı performans özellikleri bakımından gerçekten de Explorer'a nazaran çok daha hızlı ancak bazı kullanıcılar bir türlü Edge'ye ısınamadılar.


Edge'yi kaldırmanın yollarını arayan kullanıcılara hatırlatalım ki Microsoft Edge, Windows 10 işletim sisteminin dahili bir bileşeni olarak geliyor. Yani onu direkt olarak kapatmak için ek araçlara ihtiyaç duyulabiliyor.


Chip'te paylaşılan haber detayındaki Edge Blocker adlı araç, Edge'yi bilgisayarınızdan kapatabilmenizi sağlıyor. Bu işlemin ardından siz tekrardan Edge'yi aktifleştirene kadar da karşınıza çıkarmıyor.


İşinizi sağlama almak için de bu uygulamayı kurup Edge'yi durdurmadan önce bir sistem geri yükleme noktası oluşturmanızı tavsiye ederiz. Bu işlem, olası hatalı durumlarda sizin sistemi tekrardan eski haline döndürmenizi sağlayacaktır.

edgeyi kapatmak edgeyi nasıl kapatırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)