30 bin öğretmenden hangileri hemen göreve başlayabilecek?

Milli Eğitim Bakanlığı, atanan 30 bin öğretmen için yeni bir adaylık uygulaması getirdi. Atanan öğretmenler altı aylık adaylık sürecinden geçecek.

30 bin öğretmenden hangileri hemen göreve başlayabilecek?
30 bin öğretmenden hangileri hemen göreve başlayabilecek? Admin

Bakanlıktan atanan 30 bin öğretmenden bazılarının aday öğretmenlik sürecine girmeden hemen görevlerine başlayabilecekleri konusunda açıklama yapıldı.


MEB'in açıklamasına göre milli sporculuk kapsamında adaylıkları kaldırılmış olan öğretmenler görevlerine hemen başlayabilecekler.


Yine özel eğitim kurumlarında çalışan ve 12/05/2015 tarihli ve 2015/13 sayılı genelgeye göre aday öğretmen statüsünde olmayanlar da görevlerine başlayabilecekler.


Resmi kurumlarda unvanı öğretmen olan bir kadroda çalışıp adaylıkları kaldırılmış olanlar da aday öğretmenlik sürecine girmeyecekler.


Göreve başlamak için adaylık sürecine takılmayacak olan diğer bir grup ise üniversitelerde devlet üniversitelerinde en az iki yıl çeşitli kademelerde (öğretim üyesi, öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi ve uzman) çalışmış olanlardır


Yukarıda anılan öğretmenler 15-18 Şubat 2016 tarihleri arasında adaylıklarının kaldırıldığına ilişkin beyanda bulunacaklar. Bu beyanı, elektronik başvuru formunda belirtecekler. Bu beyanın ardından 19 Şubat 2016 tarihinden itibaren, bu öğretmenlerin atama kararnameleri atamalarının yapıldığı İl MEM'lere gönderilecek.

30 bin öğretmen ataması göreve başlama zamanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)