Hizbullah: Türkiye, Suriye'ye bir kara harekatı istiyor!

Suriye'de yaşanan olaylar iyice karmaşık bir hâl almaya devam ederken Batılı ülkeler de "Ne koparsam kârdır!" mantığıyla hareket ediyorlar. Bu noktada Türkiye'nin de bir pozisyon alması kaçınılmaz oluyor.

Hizbullah: Türkiye, Suriye'ye bir kara harekatı istiyor!
Hizbullah: Türkiye, Suriye'ye bir kara harekatı istiyor! Admin

Denklemin dışında kalmak istemeyen Türkiye'nin son günlerde sürekli bir "kara harekatı" istediği yönünde söylemleri artarak devam ediyor. Türkiye de bunun sadece kendi başına olamayacağını, ancak ve ancak koalisyon güçleriyle birlikte planlanırsa bunun gerçekleşebileceğini belirtiyor.


Konuyla ilgili Suriye'deki bizzat bulunan ve taraf olan Hizbullah'tan da açıklama geldi. Hizbullah lideri Nasrallah, Türkiye'nin Suudi Arabistan ile birlikte bir kara harekatı hazırlığı yaptığını belirtti. Nasrallah'a göre bu kara harekatındaki amacın da Suriye içerisinde bir ileri karakol kurmak olduğudur.


Suudi Arabistan ve Katar tarafından da yapılan açıklamalarda yine bir kara harekatının koalisyon ülkelerinin iş birliğiyle gerçekleşebileceği belirtiliyor.


ABD ve Rusya'nın da kapalı kapılar ardından yaptığı görüşmelerin sıklıkla devam ettiğini biliyoruz. Bir yandan PYD'nin ilerleyişi sürerken bir yandan da Rusya, Esed'i güçlendirerek oradaki varlığını kalıcı hâle getirmek istiyor.

suriye kara harekatı türkiye suriyeye girecek mi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)