Aday öğretmenlerin atandığı okuldaki normu boş gösterilecek mi?

MEB'de aday öğretmenlik süreci başladı. Bugün, aday öğretmenlere danışmanlık yapacak olan tecrübeli öğretmenlere süreçle ilgili verilecek hizmet içi eğitim çalışmaları da başladı.

Aday öğretmenlerin atandığı okuldaki normu boş gösterilecek mi?
Aday öğretmenlerin atandığı okuldaki normu boş gösterilecek mi? Admin

Bilindiği gibi aday öğretmenler, atandıkları asıl yerlere adaylık süreçlerinin ardından gidebilecekler. Adaylık sürecinde atandıkları okulda göreve başlayamayacaklar. Peki bu durumda onlar göreve başlamadıkları için norm güncellemesi nasıl olacak? Yerleri dolu mu gösterilecek, boş mu?


MEB, bu ve benzeri konulardaki tereddütleri gidermek amacıyla 11 maddelik bir yazı yayınladı. Yayınlanan maddelerden birisi de yukarıdaki soruya cevap niteliğindedir.


MEB'in açıklamasına göre aday öğretmenler asıl görev yapacakları eğitim kurumuna norm kadroya göre atandılar. Bu atamanın yapılması sebebiyle aday öğretmenlerin asıl görev yerlerindeki norm kadroları boş tutulacak. 


Bir başka deyişle okullar aday yetiştirme süreci içerisindeyken onun kadrosunu başka atamalarda herhangi bir şekilde boş göstermeyecek. Yani aday öğretmen adaylığını tamamlayıp geldikten sonra asıl görev yerinde problemsiz bir şekilde görevine başlayabilecek.

 

İşte MEB'in açıklamasındaki ilgili madde...

 

aday öğretmen norm kadrosu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!