Öğretmenlere idari izinli günlerde nöbet ücreti ödenmeyecek!

Birkaç gün önce idari izinli sayılan günlerde öğretmenlere nöbet ücreti ödenip ödenmeyeceği konusunun MEB'e sorulduğu ancak MEB'in de konuyu Maliye Bakanlığına sorup gelecek cevabı paylaşacağını haberleştirmiştik. Konu hakkında Maliye Bakanlığından olumsuz yönde bir cevap geldi.

Öğretmenlere idari izinli günlerde nöbet ücreti ödenmeyecek!
Öğretmenlere idari izinli günlerde nöbet ücreti ödenmeyecek! Admin

Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğünün MEB'in sorduğu soruya verdiği cevapta öğretmenlerin idari izinli sayıldığı günlerde fiili olarak nöbet görevlerini yerine getirmediklerinden ve nöbet ücreti ödenmesinin de fiili olarak nöbet tutulmasına bağlandığından idari izinli sayılan günlerde herhangi bir nöbet ücreti ödenmesinin yapılamayacağı belirtilmiştir.


Burada aslında farklı bir sorun ortaya çıkmaktadır. Öğretmenler, idare tarafından izinli sayıldıkları zaman üzerlerindeki ders görevlerini de fiilen yerine getiremiyorlar ancak bu görevleri yapmış sayılıyorlar. Bu sebeple de idari izinli olunan günlerde üzerlerindeki ek ders ücretlerini alıyorlar.


Soracağımız soru şudur:


İdari izinli olunan günlerde fiili olarak derse girmeden ek ders alabilen bir öğretmen, yine aynı günlerde fiili olarak nöbet tutmadan nöbet ücreti neden alınamıyor?

 

Maliye Bakanlığının cevap yazısındaki ilgili bölüm 

 

öğretmen nöbet ücreti idari izinli günler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)