Türk-Eğitim-Sen, öğretmenlerden çift nöbet tutmamalarını istedi!

Bazı okullarda, öğretmen sayısının yetersizliği nedeniyle öğretmenler bir haftada iki nöbet tutmaktalar. Çift nöbetler, kimi okullarda ayda bir denk gelirken bazı okullarda ise daha sık denk geliyor.

Türk-Eğitim-Sen, öğretmenlerden çift nöbet tutmamalarını istedi!
Türk-Eğitim-Sen, öğretmenlerden çift nöbet tutmamalarını istedi! Admin

Sendikalar, bu konuyu MEB'in gündemine taşımaya çalışıyorlarsa da MEB'den bu manada herhangi bir adım atılmış değil. Son olarak Türkiye-Kamu-Sen bünyesindeki Türk-Eğitim-Sen, MEB'den çift nöbet konusunda herhangi bir açıklama yapılmaması durumunda üyelerinin verilecek olan ikinci nöbeti tutmamalarını istedi.


İsmail Koncuk'un açıklamalarında öğretmenlere verilen çift nöbet görevinin bir angarya olduğu ve angaryanın anaysa ve yasalar tarafından yasaklandığını belirtti.


Türk-Eğitim-Sen olarak MEB'e başvurduklarını ve 14 Mart 2016 tarihine kadar MEB'den Valiliklere, öğretmenlere haftada çift nöbet verilmemesi yönünde bir yazı gönderilmemesi durumunda öğretmenleri çift nöbet tutmayacaklarını açıkladı.


Ayrıca çift nöbet görevi veren ve bu görevi dayatan okul müdürleriyle ilgili de soruşturma açılması için suç duyurusunda bulunulacak.

öğretmen çift nöbet türk eğitim sen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)