AK Parti Milletvekillerinin Başbakan'dan dokunulmazlık isteği

Son günlerde HDP'li bazı milletvekillerinin bazı teröristlerin cenazelerine katılması, siyasi cephede çok ağır eleştiriler almıştı. Bu konunun Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun milletvekilleriyle buluşmalarında da gündeme geldiği belirtiliyor.

AK Parti Milletvekillerinin Başbakan'dan dokunulmazlık isteği
AK Parti Milletvekillerinin Başbakan'dan dokunulmazlık isteği Admin

Bilindiği gibi TBMM'de birçok milletvekilinin dokunulmazlık dosyası bulunuyor. Bu dosyalar, belirli aralıklara gündeme gelir ancak sonrasında her ne oluyorsa bu meseleler gündemden düşer.


Fakat son dönemlerde HDP'nin bazı milletvekillerinin teröristlerin taziyelerine gitmelerinin ardından dokunulmazlık dosyaları yeniden günceme geldi.


Başbakan Davutoğlu'nun milletvekilleriyle yaptığı görüşmelerde bu konunun da gündeme geldiği ve AK Partili milletvekillerinin özellikle Ankara'daki patlamayı gerçekleştiren teröristin cenazesine katılan HDP'li Tuğba Hezer'in dokunulmazlığının kaldırılması gerektiği konusunda fikirlerini Başbakan'a ilettikleri bildiriliyor.


Bu görüşmelerde Başbakan'ın tepkisinin ne olduğu belirtilmiyor ancak sonucun ne olacağı önümüzdeki günlerde belli olacaktır.

başbakan ahmet davutoğlu ak parti milletvekilleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)