Diyarbakırlılar, HDP ve bağlantılı gruplara "Êdi Bese" diyor!

Diyarbakır'da hendek kapatma ve barikat kaldırma operasyonlarından sona geliniyor. Son gelen açıklamalarla Sur'da da operasyonların sonlandığı açıklandı.

Diyarbakırlılar, HDP ve bağlantılı gruplara
Diyarbakırlılar, HDP ve bağlantılı gruplara Admin

Bu gelişmelerin yanında bir de HDP ve bağlantılı bazı gruplar, sürekli Diyarbakır halkını yürüyüş yapmaları yönünde telkinlerde bulunuyorlar. Ancak Diyarbakırlılar son dönemlerde çok net bir biçimde bu çağrılara karşılık vermiyor. Tabiri yerindeyse "Êdi Bese" ( Artık Yeter ) diyorlar.


Son olarak bu akşam saatlerinde aralarında HDP'nin de bulunduğu bazı kesimlerden yine Sur'a yürüyüş çağrısı yapıldı. Sur'da her ne kadar operasyonların bittiği haberleri gelse de güvenlik tam manada sağlanmadığı için sokağa çıkma yasağı devam diyor. Belki de gruplar halkı Sur'a yönlendirip yeni provokasyonların başlamasına neden olacaklardır.


Çatışmalardan, silah seslerinden, açılan hendeklerden ve kurulan barikatlardan birinci derecede etkilenen tek kesim mazlum Diyarbakır halkıdır. Halk, bu olayların artık bilincinde olduğundan sokağa çıkma, yürüyüşe geçme gibi çağrılara yeni olumsuzluklar doğurabileceği endişesiyle destek vermiyor.


Bugün yapılan Sur'a yürüyüş çağrısına halkın yine destek vermemesi, birtakım şeylerin değiştiğini ve artık hiçbir şeyin halk nazarında eskisi gibi olmadığını gösteriyor.


Tüm kesimlerin yürütülen politikalarda halkın ihtiyaçlarını ve güvenliğini ön plana alıp hareket etmesi gerekmektedir.

 

KAMUSAL HABERLER / ÖZEL

 

Bu haberin/analizin tüm hakları KamusalHaberler.com sitesine aittir. Bu haberi/analizi kendi sitenizde "www.kamusalhaberler.com" şeklinde aktif bir link verecek paylaşabilirsiniz.

diyarbakır halkı hdp yürüyüş çağrıları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)