Yüksekova'da operasyon başlıyor! Öğretmenler izinli sayıldı!

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde terör operasyonlarının başlamak üzere olduğu haberini saha önce sizlerle paylaşmıştık. Haberimizi destekleyen bir yazı öğretmenlere gitti.

Yüksekova'da operasyon başlıyor! Öğretmenler izinli sayıldı!
Yüksekova'da operasyon başlıyor! Öğretmenler izinli sayıldı! Admin

MEB tarafından Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilen yazıda 14 Mart 2016 Pazartesi gününden itibaren Yüksekova'da bulunan öğretmenlerin idari izinli sayıldıkları belirtildi. Bu yazının okullara ve öğretmenlere ulaştırılmasının ardından öğretmenler de memleketlerine gitmek için yola koyuldular.


Öğretmenlerin ilçeden ayrılmaya başlaması, daha önce de Cizre ve İdil'deki operasyonların başlama zamanlarını akıllara getirdi. Oralarda da öğretmenler izinli sayılmış ve hizmet içi eğitim seminerlerine alınmışlardı. Öğretmenlerin ilçeden ayrıldığını gören Yüksekovalılar da göç yollarına düşmeye başladı. Çünkü onlar da biliyor ki öğretmenlerin izinli sayılmaları, bölgede artık terör operasyonlarının başlayacağının habercisidir.


Bu gelişmelerin yanında Yüksekova'ya askeri sevkıyatın da devam ettiği ve güvenlik güçlerinin büyük bir hazırlık içerisinde olunduğu bildirildi. Gelen son haberlere göre Yüksekova'da birçok barikatı bulunduğu ve hendeklerin kazıldığı ve emniyet güçlerinin de hazırlılarında son aşamaya geldiği belirtiliyor.

yüksekova terör operasyonu öğretmenler idari izinli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)