Almanya Dışişleri, vatandaşlarını Türkiye seyahati konusunda uyardı!

Ankara'da son aylarda peş peşe gerçekleşen terör saldırıları ve İstanbul Sultanahmet'te Alman vatandaşlarının öldüğü saldırının da ardından çeşitli ülkeler, vatandaşlarına Türkiye'ye seyahat konusunda uyarılarını sürdürüyorlar.

Almanya Dışişleri, vatandaşlarını Türkiye seyahati konusunda uyardı!
Almanya Dışişleri, vatandaşlarını Türkiye seyahati konusunda uyardı! Admin

Son uyarı, dünkü Ankara saldırısının ardından gerçekleşti. Almanya Dışişleri Bakanlığından Alman vatandaşları için seyahat uyarısı yapıldı. Yapılan açıklamada Türkiye'ye seyahat etmek isteyen vatandaşların mümkünse seyahatlerini ertelemeleri istendi.


Yine de Türkiye'ye gidecek olan kişilerin ise mutlaka dikkatli olmaları gerektiği, kalabalık ortamlardan da mutlak surette uzak durmaları gerektiği vurgulandı.


Açıklamanı devamında resmi binalardan ve askeri tesislerin bulunduğu yerlerde, toplu taşıma araçlarından hassasiyetle uzak durulması gerektiği açıklandı.


Bir süre önce de ABD'de bu manada bir açıklama yapılmış ve Ankara'daki bir patlama riskinden bahsedilmişti. Bu uyarının hemen ardından gerçekleşen Ankara Kızılay patlaması, akıllarda soru işaretleri kalmasına neden oldu.

alman vatandaşları ankara patlaması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)