Belçika'dan Türkiye hakkında "şantaj" iftirası!

Türkiye, Suriyeli mültecilerle ilgili sürecin başından bu yana sürekli olumlu adımlar atmakta ve tam manada bir "ensar" rolünü üstlenmektedir. Ancak bu zamanla ülkemizin omuzlarına ağır gelmeye başlayan bir yüktür.

Belçika'dan Türkiye hakkında
Belçika'dan Türkiye hakkında Admin

Bu mülteci akınının sadece Türkiye'nin değil tüm dünyanın bir sorunu olduğu da aşikarken Avrupa Birliği ülkelerinden ilginç açıklamalar gelmeye devam etmektedir.


Bilindiği gibi Türkiye ile AB arasında mültecilerin takas edilmesi ile ilgili bir diiz görüşmeler yapılmaktadır. Doğal olarak Türkiye de kendi çıkarlarını korumak için her türlü pozisyonu almak durumundadır. Ancak Belçika'dan gelen açıklamalar, iftira boyutuna varmaktadır.


Belçika Başbakanı Charles Michel, AB ile Türkiye arasındaki görüşmelerle ilgili Türkiye'nin şantaj yaptığı iddia etti. AB'nin Türkiye ile masaya oturmak ve görüşmek sorunda olduğunu belirten Michel, Türkiye'nin kendi durumunu AB ülkelerine bazı şeyleri zorla kabul ettirmek amacıya bir koz olarak kullandığını belirtti. 


Türkiye'nin süreç içinde çok fazla talebinin olduğunu ancak Belçika olarak kendilerinin bu taleplerin tamamına "evet" diyemeyeceğini açıkladı.

 

AB'nin taşın altına elini koyması gerektiğini geç de olsa anlaması elbette sevindiricidir ancak unutulmamalıdır ki Türkiye taşın altına gövdesini koyup Suriyelilere kapılarını ardında kadar açmaktan imtina etmemiştir.

türkiye ab görüşmeleri suriyeli mülteciler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!