Başbakan Davutoğlu: Fezlekeleri tartışmayalım, tek seferde dokunulmazlıkları kaldıralım

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AB liderleriyle mülteci meselesini görüşmek üzere Brüksel'e gidecek. Başbakan Davutoğlu, bu ziyaret öncesinde basın mensuplarına dokunulmazlıklarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Başbakan Davutoğlu: Fezlekeleri tartışmayalım, tek seferde dokunulmazlıkları kaldıralım
Başbakan Davutoğlu: Fezlekeleri tartışmayalım, tek seferde dokunulmazlıkları kaldıralım Admin

Başbakan Davutoğlu, fezlekelerin TBMM'ye geleceğini ve orada tartışılacağını işaret ederek fezlekeleri birkaç ay tartışmamak gerektiğini vurgulayarak bir Anayasa'ya geçici bir madde ekleyerek bu sorunu tek seferde halledebileceklerini belirtti.


Kendisinin dokunulmazlıkların kaldırma yönündeki çağrısını muhalefet liderlerinin beklemediğini, şimdi onların bir samimiyet sınavından geçeceğini vurgulayan Davutoğlu, MHP'nin ilk baştan destek verdiğini ancak diğer liderlerin kaçamak cevaplar verdiğini belirtti.


Diğer muhalefet partilerinden olumsuz sayılabilecek bir sonuç gelebileceklerini gördüklerinde AK Parti olarak hareket edeceklerini açıkladı. Ancak şu an itibariyle partilerden bu konuda olumsuz bir tavır görmediklerini de sözlerine ekledi.


Davutoğlu, kendilerinin bu teklifini kimsenin beklemediğini belirterek dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili kimlerin korkup korkmadığının da net bir şekilde ortaya çıkacağını vurguladı.


ahmet davutoğlu dokunulmazlıkların kaldırılması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)