"Taksim'deki bombalı saldırının hedefi, İsrailli turist kafilesiydi!"

Bugün İstanbul'un en merkezlerinden birisi olan Taksim'deki İstiklal Caddesi'nde patlatılan bombada dört kişinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı.

Admin

Terör saldırısının hedefinin ne olduğu konusunda yetkililerden henüz bir açıklama yapılmazken bu konu hakkında İsrail'den ilginç bir açıklama geldi.


İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü  Emmanuel Nahshon'a dayandırılan haberde Taksim'deki saldırının hedefinde İsrailli turist kafilesi bulunuyordu!


İsrail vatandaşı 14 kişilik turist kafilesinden 11 kişinin yaralı olduğunu açıklayan Sözcü Nahshon, ölü sayısına ilişkin verdiği bilgilerin yanı sıra yaralıların beş ayrı hastanede tedavi altına alındığı bilgisini de verdi.


İsrailli yetkilinin bu terör eyleminin İsrail vatandaşlarına yönelik olduğu konusunda net bilgiler vermesi, son günlerde ABD ve Almanya'dan yapılan uyarılar çok ilginç yorumları da beraberinde getiriyor.


Öne çıkan yorum ise Türkiye'nin bu terör olaylarında zaafiyeti olduğu düşüncesini insanların aklına usulca empoze etmek olduğu belirtiliyor.


Zaten olaylar bu çerçevede değerlendirildiğinde akıllara gelen ilk sorulardan biri de maalesef bu yönde oluyor: ABD ve  Almanya, kendi vatandaşlarını uyarırken ve uyarıların ardından da birtakım eylemler gerçekleştirilirken bizimkiler ne yapıyor?

taksim bombalı saldırı israil turist kafilesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!