Eğitim-Bir-Sen, sınıf öğretmenlerinin maaş karşılığının 15 saat olması istendi!

Dün toplanan Kamu Personeli Danışma Kurulunda memurları temsil eden Eğitim-Bir-Sen Başkanı Ali Yalçın, maaş karşılığı ders saatindeki branşçı-sınıfçı ayrımının kalkmasını istedi.

Eğitim-Bir-Sen, sınıf öğretmenlerinin maaş karşılığının 15 saat olması istendi!
Eğitim-Bir-Sen, sınıf öğretmenlerinin maaş karşılığının 15 saat olması istendi! Admin

Bilindiği gibi branş öğretmenleri, haftalık olarak girdiği derslerin 15 saatini aldıkları maaşa karşılık giriyorlar. 15 saatten arta kalan kısım için ise ek ders ödemesi yapılıyor.


Ancak bu durum, sınıf öğretmenlerine geçince nedense değişiyor. Sınıf öğretmenleri, okul öncesi öğretmenleri ve atölye-laboratuvar öğretmenleri ise haftalık olarak girdikleri derslerin 18 saatini maaş karşılığında girerken 18 saatten arta kalan kısım için ek ders alıyorlar. Dolayısıyla ortaya çıkan sonuçta öğretmen olan kesimlerden bir grup aldığı maaşı 15 saat karşılığında alırken bir diğer grup 18 saat karşılığında alıyor!


Her ikisi de öğretmen olan branş ve sınıf öğretmenleri arasındaki bu farkın nedeni anlaşılmış olmasa da kaldırılması için talepler dile getirilmeye devam ediyor.


Son olarak dün toplanın KPDK'de de bu konu Eğitim-Bir-Sen Başkanı Ali Yalçın tarafından dile getirildi. Ali Yalçın, tüm öğretmenlerin de maaş karşılığı ve ek ders saatlerinde eşitlikçi yaklaşımla bir düzenleme yapılması gerektiğini dile getirdi.


KPDK'nin danışma kurulu olduğunu hatırlatmayı da unutmayalım. Ancak bir baskı unsuru olarak kullanılırsa alınabilecek kararlarda etkili olması kaçınılmazdır.

 

Eğitim-Bir-Sen'in Kamu Personeli Danışma Kurulunda dile getirdiği tüm talepler için TIKLAYIN

sınıf öğretmeni maaş karşılığı ek ders düzenlemesi maaş karşılığı düzenlemesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!