Şamil Tayyar: Rus uçağının düşürülmesi bir NATO operasyonudur!

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Beyaz TV'deki Son Söz programında düşürülen Rus uçağıyla ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu.

Şamil Tayyar: Rus uçağının düşürülmesi bir NATO operasyonudur!
Şamil Tayyar: Rus uçağının düşürülmesi bir NATO operasyonudur! Admin

Şamil Tayyar, düşürülen Rus uçağının tamamen bir NATO operasyonu olduğunu belirtti. Uçağı düşüren pilotun Gülen cemaatiyle ilişkili olduğunu düşünmediğini, bunun bir paranoya haline geldiğini belirtti. Uçağı düşüren pilotun Fethullahçı olmadığını, bunu söyleyen gazetecilerin iddialarını ispat etmeleri halinde milletvekillikten istifa edeceğini belirtti. Geçmiş dönemin kirli ilişkilerini ve artıklarını paralel yapı mücadelesi adı altında kayırmanın doğru olmadığını vurguladı.


Ege'de birçok defa Yunan uçaklarıyla karşı karşıya kalındığı ancak neden hiçbir uçağın düşürülmediğini soran Tayyar, neden hemen birkaç defa sınır ihlali yapan Rus uçağının düşürüldüğünü sordu! Bunun bir NATO operasyonu olduğu, bu sayede Türkiye'in daha bir NATO, AB ve ABD üçgenine sıkıştırılıp kaldığını belirtti. 


Halbuki Türkiye'nin Çin'e, Afrika'ya açılma çalışmalarının olduğunu ancak bu uçağın düşürülmesi sayesinde de Türkiye'nin bu noktalardan uzaklaştırılmaya çalışıldığını belirtti. Ayrıca bu sıkışıklığın Suriye politikasında da bir noktada elimizi kolumuzu bağladığını belirtti.


Şamil Tayyar, sürdürülen Sur operasyonları için bazı paşaların yazılı belgeyle güvence istediğini vurgularken Rus uçağını düşürme emrini veren paşaların neden yazılı belge istemeyip hemen angajman kurallarını öne sürerek uçağı vurduğu sorusunu sordu!

şamil tayyar düşürülen rus uçağı nato operasyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!