Öğretmenlere mart ayında kaç saat nöbet ücreti ödenecek?

Bilindiği gibi 2016 yılı itibariyle öğretmenlere ve müdür yardımcılarına tuttukları her nöbet için haftalık iki saat ek ders ücreti ödenmektedir.

Öğretmenlere mart ayında kaç saat nöbet ücreti ödenecek?
Öğretmenlere mart ayında kaç saat nöbet ücreti ödenecek? Admin

Alışılmış olan da ayların genelde dört hafta olması nedeniyle de bir ayda 8 saat nöbet ücreti ödenmesidir. Ancak unutulan bir nokta vardır ki nöbet ücreti için "aylık" gibi bir ifade kullanılmamıştır.


Nöbet ücretiyle ilgili olan 22. maddede de zaten haftalık iki saat ek ders ücreti ödenmesi hükmü karar bağlanmıştır. dolayısıyla bir ayda kaç hafta olursa olsun o hafta sayısı kadar ücret ödenir.


Mart ayının tamamlamak üzere ve ek dersleri yapıldı, yapılıyor. Mart ayı beş haftadan oluştuğundan öğretmenlere mart ayı içerisinde tuttuğu nöbetler için ücret ödenmesi gerekmektedir. Yani aylar genelde 4 haftadır, mart ayını da dört hafta gibi kabul edip toplam 8 saat ek ders ücreti ödenmeli, mantığı yanlıştır. Çünkü ilgili maddede "aylık 8 saat" gibi bir ifade yoktur.


1-31 Mart tarihleri arasında öğretmenler ve müdür yardımcıları toplam 5 hafta nöbet tutacakları için ödenecek ücret de toplam 10 saat ek ders olacaktır.


NOT: Yukarıdaki açıklamalarımız, nöbet görevini fiili olarak yerine getiren öğretmen ve müdür yardımcıları içindir. Herhangi bir nöbet görevi olmayanlara nöbet ücreti de ödenmez.

mart ayı kaç saat ek ders nöbet ücreti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)