TEOG sonrası 29 Nisan 2016 Cuma günü tatil mi?

8. sınıfların liselere yerleşmelerinden ikinci dönem TEOG sınavları 27-28 Nisan 2016 tarihlerinde yapılacak. Peki, bu günlerde ve TEOG sonrası 29 Nisan'da okullar tatil olacak mı?

TEOG sonrası 29 Nisan 2016 Cuma günü tatil mi?
TEOG sonrası 29 Nisan 2016 Cuma günü tatil mi? Admin

TEOG'un yapılacağı 27-28 Nisan Çarşamba ve Perşembe günlerinde sınav yapılan okullarda okuyan 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileriyle ortaokullarla birlikte aynı binada eğitim gören ilkokullar tatil yapacak. Zaten bu okullarda çalışan öğretmenler de sınavlarda görev alacaklar.


29 Nisan Cuma gününün tatil olup olmayacağı konusu ise akılları meşgul etmekte ancak birinci dönem yapılan TEOG sınavlarından sonraki cuma günü tatil olmadı. Dolayısıyla 29 Nisan 2016 Cuma gününün tatil edilmesi beklenmemektedir.


Tatilin beş güne çıkmasını bekleyenler için resmi herhangi bir açıklama yapılmamış olsa da cuma günü eğitim ve öğretime devam edileceğini düşünmekteyiz. Kaldı ki hafta sonu zaten okullarda Destekleme ve Yetiştirme Kursları da devam edecektir. 


27-28 Nisan 2016 tarihlerinde iki oturum halinde yapılacak olan TEOG sınavlarında, öğrencileri kendi okullarında fakat farklı okullardan gelecek olan öğretmenlerin gözetmenliğinde sınavlara gireceklerdir.


Birinci ve ikinci dönem TEOG sınavlarından alınan puanların ortalaması alınarak öğrencinin liselere geçiş puanı belirlenecek.

29 nisan tatil mi teog tatili kaç gün 27 28 nisan tatil mi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)