Başbakan'ın açıklaması DAEŞ'e müdahale sinyali mi?

DAEŞ, son günlerde sınır şehirlerimizden biri olan Kilis'e peş peşe füzeler gönderiyor. Son bir hafta içerisinde Kilis'e düşen roket sayısı onlarla ifade ediliyor. Başbakan Davutoğlu'ndan konu hakkında açıklama geldi.

Başbakan'ın açıklaması DAEŞ'e müdahale sinyali mi?
Başbakan'ın açıklaması DAEŞ'e müdahale sinyali mi? Admin

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün Kilis'e gönderilen roketlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Davutoğlu, TSK'nın düşen roketlere angajman kuralları çerçevesinde misliyle karşılık verdiğini, sınır hattında çatışmaların da devam ettiğini belirtti.


Davutoğlu, bu konuda gerekli tedbirlerin alınabilmesi ve neler yapılabileceğinin de belirlenmesi amacıyla istişareler içerisinde olduklarını açıklarken Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın da bugün Kilis'e ziyaret gerçekleştirmeleri, DAEŞ'E sınır ötesinde bir müdahalenin gelecebileceğinin sinyali olarak algılandı.


Başbakan açıklamasını devamında uzak olmayan bir zamanda şer odaklarının ülkemize zarar vermeyecek bir duruma getireceklerinin altını çizdi.


Hulusi Akar ve Hakan Fidan'ın Kilis ziyaretinin ardından bazı somut adımların atılabileceği şimdiden konuşulmaya başladı. DAEŞ'e olası bir müdahalenin hangi çerçevede ve hangi boyutlarda olacağını hep birlikte göreceğiz.

türkiye daeş müdahale edecek mi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)