TEOG sınavlarında sınav ücreti değil ek ders ücreti ödenecek

8. sınıflara yönelik TEOG sınavları yapılmaktadır. Bu sınavlarda görev alacak olan öğretmenlere görevleri karşılığında ek ders ücreti ödenecek. Peki, TEOG sınavlarında neden sınav ücreti ödenmiyor?

TEOG sınavlarında sınav ücreti değil ek ders ücreti ödenecek
TEOG sınavlarında sınav ücreti değil ek ders ücreti ödenecek Admin

Bilindiği gibi 8. sınıfların liseye geçmelerinde kullanılacak olan puanları belirleyen TEOG sınavları her dönem birer defa yapılmak üzere bir eğitim ve öğretim yılında toplam iki kez yapılıyor.  Her TEOG sınavı da iki oturum halinde gerçekleştiriliyor.

 

Sınavlarda görev alacak öğretmenlere sınav ücretleri konusunda bir hatırlatma yapalım. 2016-2017 toplu sözleşm görüşmelerinde alınan karar gereği MEB tarafından hafta sonu yapılan sınavlarda sınav ücreti ödenmektedir. Ancak TEOG sınavı hafta içi yapıldığı için bu sınavdan alınacak olan ücretler toplu sözleşmedeki bu madde kapsamına girmemektedir. 

 

Dolayısıyla bu sınavlarda görev alacak öğretmenlere görev aldıkları her gün için sınav ücret yerine 5 saat ek ders ücreti ödenecektir.

 

TEOG mazeret sınavları ise hafta sonu yapıldığı için toplu sözleşmede alınan karar kapsamında değerlendirileceğinden TEOG mazeret sınavlarında görev alan öğretmenlere ise sınav ücreti ödenecektir.

 

Kamusal Haberler / ÖZEL

 

Bu haberin/analizin tüm hakları KamusalHaberler.com sitesine aittir. Bu haberi/analizi kendi sitenizde "www.kamusalhaberler.com" şeklinde aktif bir link verecek paylaşabilirsiniz.

teog sınav ücreti ne kadar ek ders ödenecek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!