Ali Taşçı Kişisel ikbâl peşinde koşanlar elbet mağlup olacaklardır!
Kişisel ikbâl peşinde koşanlar elbet mağlup olacaklardır!
Ali Taşçı

Kişisel ikbâl peşinde koşanlar elbet mağlup olacaklardır!

Korkaklar Asla Zafer Anıtı Dikemezler! Evet, korkaklar da yaşar herkes gibi ama ne etliye dokunurlar ne sütlüye, sadece yaşarlar. Tabi yaşamak denirse ona.

 

Dedik ya zafer anıtı dikemez onlar işte böyle başlıyor. Bugün memleketin en büyük derdi ve özrü olanların öyküsü. Birileri cesur dururken birileri millet hedef olduğunda kefeni giyip yola çıkarken ve birileri hakkın bildiğini kuldan saklamazken birileri kişisel ikballeri uğruna yaşamayı seçiyor. Veya endişeli olmayı seçiyor. Susmayı tercih ediyor. Gelin biraz daha açalım bu son cümleyi. Gerçekler üzerinden gidelim.

 

2013 yılının baharından bu yana Türkiye üzerinde çok büyük oyunlar oynanıyor. Bu en çıplak gerçek ve o çıplak gerçekleri gözü olan herkes rahatlıkla görebiliyor. Gezi ile başlayan süreç ilk halkasıydı bu oyunun. Hedef milletti o oyun tutmadı. Ardından 6-7 Ekim olayları patlak verdi, çözüm masası yıkıldı. Terör tırmandı hedef bir kez daha darbeydi ancak millet o darbeye de “dur” dedi. Son olarak sınırdaki oldubittiler konuldu sahneye. Terörün kan kardeşleri çıktı ortaya. Yani bugün de hedef dünkü gibi yine darbe yapmaktır! Özetle son üç yılın gerçekleri bunlar.

 

 

Şimdi gelin kulağı olup da duymayanları, gözü olup da görmeyenleri, dili olup da konuşmayanları deşifre edelim tek tek. Ve millet böylesine büyük oyunlara hedef olurken konuşmayanlara ya da konuştukça bağıra bağıra ben bu oyunu biliyorum demeyenlere odaklanalım. Onlar kısaca endişeliler, adını verelim ama endişelerinin milletin istikbali değil de kişisel istikbali olduğunu vurgulayalım. Endişeliler bugün her partide olabilir Mesela CHP'de olabilirler ve varlar. MHP' de olabilirler ki varlar zaten. AK Parti’de de olabilir ki orada da varlar. Sadece ikballerini dert ediyorlar bunlar yani bananeciler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500