Yılmaz Tatlı Zulüm her yerde değil, sadece Müslüman ülkelerde!
Zulüm her yerde değil, sadece Müslüman ülkelerde!
Yılmaz Tatlı

Zulüm her yerde değil, sadece Müslüman ülkelerde!

Cemil Meriç'in de dediği gibi hep vardı Habiller ve Kabiller! Bu büyük insanlık ailesinin içinde hep oldular ve hep olacaklar. Kabil ve Habil Hz. Adem' in oğullarıydı, kardeştiler. Kabil ağabey idi Habil ise kardeş. Malumunuz üzere ilk kardeş kanını yeryüzüne Kabil döktü, Habil' i öldürdü. Yeryüzünün o sıcak kızıl sıvıyla tanıştığı gün milat oldu ve kan o günden sonra hiç durmadı! Gözyaşı o günden sonra hiç dinmedi. Kabiller ve Habiller, teröristler ve mazlumlar işte onların öyküsü bu.

 

Sıradan bir dünya haritası düşünün ama biraz yakından baktığınız da bu haritanın hiç de sıradan olmadığını görüyorsunuz. Bu harita bize çok şey anlatıyor anlattığı ilk gerçek en büyük terör riskini Afrika ülkeleri yaşıyor ama nedense sadece Müslüman olan Afrika ülkeleri terör tehdidi altında bulunuyor. Müslüman Nijerya, Müslüman Çad ve Müslüman Somali'de terör her yıl yüz binlerce can alıyor.

 

Kuzey Afrika da aynı durumda ve yine Müslümanlar hedefte. Arap baharı adlı Batı oyunu ile ölümlere ve darbelere sürüklenen Libya ve Mısır, bugün dünyanın en büyük terör tehdidi altındaki iki Kuzey Afrika ülkesi. Ve elbette dünyanın kanayan yarası Ortadoğu yani Filistin, Irak, Suriye, İran, Afganistan ve Pakistan… Harita çok şey anlatıyor, mesela batının doğu kadar yoğun bir terör tehdidi altında olmadığı çok net bir şekilde görebiliyoruz. Sadece Müslümanların tehdit altında olduğunu da görmemek için kör olmak lazım.

 

Terör Müslümanları vuruyor, yok ediyor. Gelin bu noktadan itibaren birazda rakamları konuşturalım çünkü rakamlar haritanın anlattıklarından daha fazlasını anlatıyor.

 

 

2015 yılında toplam 93 ülkede gerçekleştirilen terör saldırıların sayısı 13.370 olarak kayıtlara geçmiş! Bu saldırıların sonucunda tamı tamına 32,658 kişi hayatını kaybetmiş. Ölümlerin yüzde 78' i ise sadece üç ülkede yaşanmış. Ve şaşırmayacağınız bir bilgi daha verelim. Bu üç ülke de Müslüman ülkeler… Boko Haram adlı teröristlerin saldırdığı Nijerya, PKK/PYD/ YPG'nin saldırdığı Suriye ve Irak' ta on binler hayatını kaybetti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Cihat     2016-12-08 Terör müslümanları vuruyor dediğiniz şey yanlış. Teröristler müslüman ve tüm insanlığı vuruyor. İslamcılar ve islam medeniyetin en büyük düşmanı. Müslümanlar Kuran'a dönmeli. Uydurulmuş dinden dönüp gerçek islama dömedikleri sürece islam ve müslümanlar dünyanın baş belasıdır.