Kamusal Haber

Bedelli Askerlik Çalışmalarında Sona Gelindi

Bedelli Askerlik Çalışmalarında Sona Gelindi
Sosyal medyada paylaş

Milyonlarca bedelli askerlik bekleyen adaylar için en son düzenlemeler yapılırken, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık tarafından yapılana açıklamaya göre çalışmalar devam ediyor. Çalık’ın ifadesine göre son karar Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından bilgi alışverişi sonucunda netleşecek.

Bedelli askerlik için yaş sınırı ve ücret ne olacak?

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık açıklama yaparken, milyonlarca bedelli askerlik beklentisi içerisindeki asker adayları, yaş sınırı ile bedelli ücretini merak ediyor.

2014 yılında bedelli askerlik yine çıkarılmıştı ve yaş sınırı 27 olurken, bedelli ücreti 18 bin TL olarak belirlenmişti. Son yapılana resmi açıklamalara göre 585 binden fazla asker yoklama kaçağı bulunuyor. Bu yoklama kaçaklarından 422 binden fazlası bakaya kalırken, 5 bin’den fazla kişi ise firari durumda gözüküyor.

Yapılan açıklamalara göre bedelli ücretinin makul fiyatlarda olacağı açıklanırken, kulis bilgileri doğrultusunda yaş sınırının 25, bedelli ücretinin ise 15 bin TL olacağı ön görülüyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ