Kamusal Haber

Kadro Alan Taşeron İşçiler İçin Verilecek Zam Oranı Belli Oldu

Kadro Alan Taşeron İşçiler İçin Verilecek Zam Oranı Belli Oldu
Sosyal medyada paylaş

Hükümet ile birlikte Maliye Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı çalışarak 2 Nisan 2018 tarihinde taşeron işçilere kadro verildi. Eski adı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından da sürekli memnuniyet temennileri iletilen Bakan Jülide Sarıeroğlu tarafından, taşeron işçilerinin devlet güvencesine geçirildiği ve bu sayının 900 bin olduğu açıklanmıştı.  

Alt işverenler vasıtası ile kamu kurumları için taşeron olarak çalıştırılan işçiler 2 Nisan 2018 tarihi itibarı ile sözleşmeleri yapılarak devlet güvencesinde kadrolu işçi sınıfına atandılar. Kadroya alınan işçilere de zam verilecek ve toplu sözleşme bünyesinde zam oranı belirlenecek.

Taşeron işçilerin zam oranları açıklandı!

Taşeron işçiler 2 Nisan 2018 tarihi itibari ile kadroya geçilirken maaşlarına yapılacak zam oranlarını da merakla bekliyorlardı. Konu ile ilgili açıklama yapıldı ve kamuda çalışan 200 bin işçinin maaşına % 3,5 zam yapılacağı açıklandı. Yeni kadroya geçen işçiler için de toplu sözleşmeye göre % 4 oranında maaşlarına zam yapılacak. 

Bundan sonra ki hedef ise kadro verilerek kadrolu olan taşeron işçilerin mali ve iş haklarında iyileştirmeler yapılmasıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ