Kamusal Haber

Son dakika… AK Parti’den bedelli askerlik ile ilgili açıklama….

Son dakika… AK Parti’den bedelli askerlik ile ilgili açıklama….
Sosyal medyada paylaş

Turan ‘’Bedelli askerlik düzenlemesi Plan Bütçe Komisyonu’ndaki torba yasaya konulacak ve bu hafta komisyon çalışmaları tamamlanırsa, haftaya Genel Kurul’da bedelli askerlikte nihayete erecektir. Bedelli askerlikte yaş sınırı 25 olurken, bedelli ücreti 15 bin TL ve askerlik süresi 25 gün olarak öngörülüyor. ‘’ ifadelerine yer verdi.

Bedelli askerlik için ‘’Yaş 25, bedelli ücreti 15 bin TL olacak…’’

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, torba yasanın bugün gündeme geldiğini ve ekim ayında Meclis’in açılmasıyla gündeme alacakları bedelli askerliğinde bu yasaya eklenmesine yönelik karar verdiklerini ifade etti. Turan ‘’Bugün birkaç saat sonra kanunu Meclisimize, Plan Bütçe’ye gönderiyoruz. Komisyon bu hafta çalışmalarını bitirirse haftaya bedelli askerlik olmak üzere birçok konu nihayete erecektir. AK Parti yine verdiği vaadleri gerçekleştirme konusunda sözünü tuttu.’’ dedi.

‘’Müjdeyi veriyorum!’’

Turan ‘’Sizlerin aracılığıyla bedelli askerlik bekleyen gençlerimize müjdeyi veriyorum. Askerlik ruhuna yakışır bir adım atmak gerekiyordu ve biz bunu görevi yerine getirmeliydik. İsteğimiz profesyonelliğe geçişe bir adım da bedelli askerlik olsun ve 5 milyondan fazla bekleyen insanımız var. Yığılmanın önüne geçilmesi gerekiyordu. Kulis bilgisine ihtiyaç yok, bizler şeffaf insanlarız ve gelişmeler olduğunda direk sizlerle paylaşıyoruz. Yaş 25, ücret 15 bin TL ön görülüyor ve 25 günlük askerlik hizmeti ön görüler arasında yer alıyor. Çalışmalar ve takdir komisyona aittir.’’ açıklamasında bulundu.

 

28 yaşında olan yazarımız, üst düzey İngilizce bilmektedir. Spor ve gündem kategorileri sorumlusu olup İstanbul Bilgi Üniversitesi mezunudur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ