Kamusal Haber

Son Dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Beklenen Bedelli Askerlik Açıklaması

Son Dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Beklenen Bedelli Askerlik Açıklaması
Sosyal medyada paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bedellik askerlik ile ilgili çalışmaların 1 Ekim 2018 tarihinde başlayacak yeni yasama döneminde açıklanacağını belirtirken ‘’Bedelli askerlik için belki Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi çıkarabiliriz. Böylelikle zaman açısından daha erkene de çekme şansını yakalamış oluruz.’’ ifadeleri kullanıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile NATO Zirvesi’nde görüştüklerini ve görüşme sırasında Münbiç ile F-35 konuları hakkında görüştüklerini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’ Münbiç anlaşması planlandığı şekilde devam ediyor ve asıl hedefimiz tabi PYD ve YPG ile ABD’nin bütün ilişkisini kesmesi ama şu an için böyle bir görüntü ne yazık ki yok. ‘’ dedi. F-35’ler ile ilgili de Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’ Bu anlaşmanın aynen uygulanacağını belirten Sayın Trump, gerekli talimatlarında konu ile ilgili verildiğini söyledi.’’ açıklamasını yaptı.

Bedelli askerlik bekleyenlere müjde!

Cumhurbaşkanı Erdoğan bedelli askerlik ile ilgili olarak da “Bu konu ile ilgili çalışmalar tümüyle Milli Savunma Bakanımız, tarafından yapılacak. Bedelli askerlik için kaç kişi alınacak, yaş aralığı kaç olacak ve bedelli ücreti ne kadar olacak gibi tüm detaylar belirlenecek. En kötü olasılık 1 Ekim 2018 tarihinde başlayacak yeni yasama döneminde açıklamamızı yapmış oluruz. Belki bir ilki deneyip Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile çıkarırız. Böylelikle zaman açısından daha erkene de çekme şansını yakalamış oluruz.’’ ifadelerini kullandı.

 

46 yaşındayım, 26 yaşında mezun olduğum günden bugüne basın mensubu olarak hayatımı idame ediyorum. İzmir’de yaşıyorum ve profesyonel Almanca biliyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ