Kamusal Haber

3 Üniversite’ye 272 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Bitiyor

3 Üniversite’ye 272 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Bitiyor
Sosyal medyada paylaş

Devlet Personel Başkanlığı üniversitelerde 272 sözleşmeli personel alacağını duyurdu. Personel alımı yapacak üniversiteler şu şekildedir;

İnönü Üniversitesi: 163

İzmir Bakırçay Üniversitesi: 29

Dicle Üniversitesi: 80

Dicle Üniversitesi; toplam olarak 80 kişilik olan boş kadro için 52 sözleşmeli hemşire, 6 sağlık teknikeri, 11 röntgen teknisyeni, 1 eczacı, 6 laborant, 3 diğer sağlık personeli ve 1 fizyoterapist personeli almaktadır.

İnönü Üniversitesi; toplam 163 personel alımı için 150 hemşire, değişik alanlarda 10 sağlık teknikeri, 1 destek personeli ve 2 fizyoterapist şeklinde paylaştırmaktadır.

İzmir Bakırçay Üniversitesi; sözleşmeli personel pozisyonları için 7 büro personeli, 2 çözümleyici, 1 tabip, 4 şoför, 2 programcı, 6 tekniker, 1 mimar, sistem programcısı, 1 hemşire, 3 destek personeli, 1 psikolog olmak kaydı ile toplam olarak 29 kişi alımı yapılacak.

Adaylarda Aranan Kriterler Nelerdir?

Adaylardan, 657 Sayılı Devlet Memurları kanununun 48. Maddesine göre, T.C vatandaşı olmak, herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, erkek adaylar için askerliğini bitirmiş veya askerlik ile ilgisi olmamak, en az lise mezunu, ön lisans ile lisans mezunu olmak, kamu haklarından yoksun olmamak, güvenlik soruşturması ile arşiv araştırmasında pozitif sonuç almak, 2016 senesinde ÖSYM’nin yaptığı KPSS sınavından lise mezunlarının KPSSP94, lisans mezunlarının KPSSP3, ön lisans mezunlarının KPSSP93 puan çeşidinden puan almış olması gerekir.

Sosyal güvenlik kurumlarından yaşlı ya da emekli maaşı almamak, vardiyalı bir şekilde çalışmasına engel olacak vaziyeti bulunmaması gerekir.

Başvurular Ne Zaman Sona Eriyor?

Adı geçen 3 üniversite için adaylara 15 günlük başvuru zamanı verildi. Fakat verilen bu süre bitmek üzere ve adaylar başvurularını en geç 16 Temmuz 2018 tarihine dek yapması gerekir. Başvuru için gereken belgeler ile beraber üniversitenin Personel Daire Başkanlığı’na yapılacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ