Kamusal Haber

Belediye’ye Zabıta ile İtfaiye Eri Alınacak

Belediye’ye Zabıta ile İtfaiye Eri Alınacak
Sosyal medyada paylaş

Geçen günlerde yayınlanan belediye personel alımı ilanı sayesinde kamuya personel alımları başladı. Devlet Personel Başkanlığı her gün yeni bir ilan paylaşımını sürdürüyor. Yayınlanan ilana göre, Mucur Belediyesi dahilinde bulunan personel eksikliğini ortadan kaldırmak için değişik kadrolarda alım yapacağını duyurdu. Dolayısıyla Mucur Belediyesi 2 lisans, 3 ön lisans ve 3 lise mezunu Zabıta memuruna ihtiyaç duymaktadır.

Başvuru Kriterleri Nedir?

İlana başvuru yapacak olan adayların, başvurularını yapabilmesi için 2016 senesinde ÖSYM’nin yapmış olduğu KPSS sınavından lise mezunu olanlar için KPSSP94, ön lisan mezunu olanlar için KPSSP93, ile lisans mezunu olanlar için KPSSP3 puan çeşidinden en az 50 puan almak gerekiyor. Ayrıca T.C vatandaşı olmak, eskiden görev yaptığı herhangi bir kamu kurum ya da kuruluşundan disiplin cezası almamak, herhangi bir sağlık problemi bulunmamak, erkeklerde 167 cm ile kadınlarda 160 cm boyundan kısa olmamak, erkekler için askerliğini yapmış olmak veya askerlik ile ilgili olarak herhangi bir ilgisi olmamak, 30 yaşını geçmemek gerekir.

Ayrıca itfaiye eri kadrolarına ataması yapılacak olanlar için sağlık bakımından dar alan, yükseklik, kapalı mekân gibi alanlara karşı fobisi bulunmamak şartı ile itfaiye teşkilatının çalışma koşullarına uygun olmaları gerekmektedir. B sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları gerekiyor.

İlan için geçen günlerde paylaşıldı ve adaylar başvurularını 16 Temmuz 2018 tarihinden itibaren yapabilir. Başvurular en geç 25 Temmuz 2018 tarihine dek yapılabilecek. Son başvuru günü en geç saat 17.00’e dek Mucur Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekir.

46 yaşındayım, 26 yaşında mezun olduğum günden bugüne basın mensubu olarak hayatımı idame ediyorum. İzmir’de yaşıyorum ve profesyonel Almanca biliyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ