KamusalHaberler

KPSS 60 Puan ile Ön Lisans ve Lisans Mezunu Polis Alımı Yapacak

Spread the love

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından paylaşıla ilana göre bünyesi dahilinde personel eksikliğini ortadan kaldırmak için 23. dönem POMEM dahilinde 10 bin kişilik boş kadroyla polis memuru alımı yapılacak.

Buna göre söz konusu olan duyuru geçen günlerde duyuruldu ve adaylar 01 Ekim 2018 tarihine kadar başvurularını yapmaya başladı. Polis Akademisi Başkanlığı 23 dönem POMEM dahilinde kadın ve erkek polis alımı gerçekleştirecek. 10 bin kişinin alınacağı pozisyon için; Lisans mezunu 7 bin 200 erkek, 800 bayan aday alımı olacak. Ön lisans mezunu ise, 1800 erkek aday ile 200 bayan aday alınacak.

Başvuru Şartları Nedir?

Genel olarak T.C. vatandaşı olmak, herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, silah taşımasına engel olmayacak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, uyuşturucu, alkol ve buna benzer maddelerden tedavi görmüş olmamak, başvuru tarihinden itibaren siyasi bir parti üyesi olmaması gerekir.

Dahası ön lisans, lisans mezunu olmak ya da bunlara denk olan YÖK tarafından onaylanan yurtdışından mezun olmalı, lisans mezunu olanlar için ÖSYM’nin yaptığı 2017 – 2018 senelerinde gerçekleştirilen KPSS sınavından KPSSP3 puan çeşidinden en az 60 puan almak gerekiyor.

Ön lisans mezunları için de 2016 senesinde gerçekleştirilen KPSS sınavından KPSSP93 puan çeşidinden en az 70 puan almaları gerekir.

Kadınlarda 162 cm, erkeklerde ise 167 cm boyundan kısa olmamak, 30 yaşından gün almamış olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak, sağlık bakımından görevini yapmaya engel olacak sorunu bulunmayan, erkekler için askerlik görevini tamamlamış olmak gibi bazı kriterler aranıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ