Kamusal Haber

Sağlık Bakanlığı’ndan 9 Bin Sağlık İşçi Alımına Dair Açıklama

Sağlık Bakanlığı’ndan 9 Bin Sağlık İşçi Alımına Dair Açıklama
Sosyal medyada paylaş

Cumhurbaşkanlığı Göreve Başlama Töreni sırasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde açıklamalar yapan Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, önümüzdeki hafta içerisinde 9 bin sağlık işçisi alımına dair detayların paylaşılacağını belirtti.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, 19 bin daha sağlık işçisi alımının yılsonuna kadar yapılacağını belirtirken, sağlık personeli açığını bu yıl itibarıyla bir nebze daha kapatacaklarını ama gelecek sene daha fazla alım ile tüm açığı tamamlayacaklarını söyledi.

Maliye Bakanı konu ile ilgili açıklamasında Sağlık Bakanlığı tarafından personel ihtiyaçlarına karşı talep geldiğini ve Devlet Personel Başkanlığı’ndan da olumlu görüş geldiğini belirterek ‘’Maliye Bakanlığı’ndan bugün itibarıyla 9 bin kişilik sağlık çalışanı alımıyla ilgili onay çıkmış olacak ve yılsonuna kadar sağlık personeli alımlarına devam edeceğiz.’’ ifadelerini kullandı.

2018/1 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak?

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2018/1 KPSS Kontenjanları Planlama Özet Tablosu ile verildi. Sağlık Bakanlığı YHGM tarafından verilen ayrıntılarda sözleşmeli personel alımının branş, unvan ve öğrenim düzeylerine göre dağılımı veriliyor. Ancak atama sonuçlarının ne zaman başlayacağına dair duyuru kapsamında tarih verilmiyor.

 

28 yaşında olan yazarımız, üst düzey İngilizce bilmektedir. Spor ve gündem kategorileri sorumlusu olup İstanbul Bilgi Üniversitesi mezunudur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ