Kamusal Haber

THY Çok Fazla Sayıda Kabin Memuru Alımı Yapacak

THY Çok Fazla Sayıda Kabin Memuru Alımı Yapacak
Sosyal medyada paylaş

Türk Hava Yolları Kabin Hizmetleri Başkanı Nevin Çolak kabin memuru alımı ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu.  Daha önceden yayımlanan ilanlara ek olarak yılsonuna kadar bin kabin memuru alımı yapılacağını açıkladı. Çolak açıklamalarında ‘’Kabin memuru olmak isten kişiler için ilk kriterimiz belirlenen yaş standarttı, onun dışında boy ve kilo sınırı var ki erkek ve kadınlara göre değişkenlik gösteriyor. Tabi ki olmazsa olmaz iyi bir seviyede İngilizce bilmek… Aynı zamanda hizmet sektöründe deneyimli olması ya da deneyimli değilse bile yetenekli olması gerekmektedir. En az iki yıllık yüksek okul mezunu olmalılar. Bizim standartlarımız yüksek ve şuan ki ilana 30 bin başvuru var ama standartlarımıza uygun başvuru neredeyse yok! Yılsonuna kadar yeni alımlar yapacağız ve özellikle yabancı dil konusunda gençlerimiz kendilerini yetiştirmeli ki standartlarımızı yakalayabilsinler. Türk Hava Yolları Türkiye için resmen kartvizit ve en çok uçuş eğitimi veren eğitim merkezlerine sahip ve öyle bir eğitim kalitesine sahibiz ki yabancı havayollarından bizlere eğitim için talep geliyor.

Türk Hava Yolları için kabin memur sayısı 10 bin 500 ve yurt dışı kaynaklı 130 kabin memurumuz mevcut. En fazla istihdam ettiğimiz ülkeler ise, Fas, Lübnan, Kırgızistan ve Kazakistan! Kabin ekibimiz her yıl yenileme eğitimleri ile kendilerini sürekli yenileyip, geliştiriyorlar.’’ İfadelerine yer verdi.

 

28 yaşında olan yazarımız, üst düzey İngilizce bilmektedir. Spor ve gündem kategorileri sorumlusu olup İstanbul Bilgi Üniversitesi mezunudur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ