Kamusal Haber

THY Genel Müdürü 4 bin 600 personel alınacağını açıkladı

THY Genel Müdürü 4 bin 600 personel alınacağını açıkladı
Sosyal medyada paylaş

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, Turkish Ground Services Şirketi’nin İstanbul Yeni Havalimanı için alan büyümesi ve operasyonların artmasına ile doğru orantılı yer hizmeti verdiğini belirtirken şirket tarafından bin 600, Türk Hava Yolları tarafından da 3 bin personel alınacağını açıkladı. İlk resmi uçuşun yapılışı ve açılışı ile ilgili bilgi veren Ekşi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 21 Haziran 2018 tarihinde yapıldığını ve İstanbul Yeni Havalimanı ilk etabının 29 Ekim 2018 tarihinde törenle açılacağını belirtti.

Ekşi Türk Hava Yolları tarafından taşıma sürecinin 31 Ekim 2018 tarihinde gece saat: 02.00’de başlayacağını belirtirken 12 saatlik bir süreç olduğunu belirtti. Bu süreçte Türk Hava Yolları ile diğer şirketlerin taşınma sürecinin tamamlanacağını belirtirken, “Taşınma sırasında 800 tırlık büyük bir operasyondan bahsediyoruz. Atatürk Havalimanı’ndan malzemeler ve teçhizatlar alınıp, yeni havaalanına götürülecek. 120 uçağımız boş halde yeni havalimanına nakledilecek. Diğer uçaklarımız ise, yurt dışından yolculu ya da yolcusuz olarak yeni havalimanına dönüş yapacak.’’ Şeklinde açıklamalarda bulundu.

İstanbul Yeni Havalimanı’nın ilk seferini ise 31 Ekim 2018 tarihinde saat 14.00’da itibarıyla gerçekleştireceğini belirten Ekşi ‘’ Heyecanlı bir bekleyiş, havacılık konusunda Türkiye’nin global iddiasını perçinleyecek bir proje ve yapımcı firma yetiştirmek adına yoğun bir şekilde çalışıyor. Çalışmalarla birlikte testler de tabi ki devam ediyor.’’ değerlendirmesini yaptı.

İlk uçuş yurt içi Ankara’ya, yurt dışı Azerbaycan ve KKTC’ye

Taşınma nedeniyle yolcuların herhangi bir mağduriyet yaşamayacağını belirten Ekşi, yeni havaalanından ilk uçuşun yurt içi Ankara’ya, yurt dışı için Azerbaycan KKTC’ye yapılmasının planlandığını belirtti.

“Sektörün çıtasını gençlerle yükselecek!”

Türk Hava Yolları’nın, yeni havalimanı için özel yolcu salonlarını yaptığını belirten Ekşi, mimari dizayn açısından uluslararası bir firma ile çalışıldığını belirtti. Yeni terminal için bunların teslim esilmesini beklediklerini ifade eden Ekşi, inşaatı yapacak firmanın da hazır olduğunu ve ana salonların 29 Ekim 2018 tarihine yetiştirileceğini ifade etti.

Ekşi, aynı zamanda gençlere uyarı da bulunarak Türk Hava Yolları’na ait resmi internet sitesini takip etmelerini önererek ‘’İstanbul Yeni Havalimanı için yer hizmeti veren Turkish Ground Services isimli şirket bin 600 eleman alımı yaparken, Türk Hava Yolları olarak biz büyümemize ilave olarak düzenli her yıl yaklaşık 3 bine yakın genç personel alımı yapıyoruz. Genç arkadaşlarımız bizi takip etsin ve iş ilanlarımız yayımlandığında müracaat etsinler ki sektörün çıtasını gençlerle yükseltelim.’’ İfadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ