Kamusal Haber

Türkiye geneli İŞKUR üzerinden binlerce personel alımı yapılacak

Türkiye geneli İŞKUR üzerinden binlerce personel alımı yapılacak
Sosyal medyada paylaş

Kamu kurum ve kuruluşları ile özel firmalara rekor sayıda personel alımı ilanı Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayımlandı. Başvurular internet üzerinden yapılabilecek. Toplam 112 bin personel alımı farklı pozisyonlar için gerçekleştirilecek.

Büro memuru alımı için başvuru şartları

Birçok özel firma için Türkiye geneli toplam 12 bin 157 büro memuru alımı yapılacak. Başvuruda bulunacak adaylarda aranan şartlar;

  • İyi düzeyde bilgisayar kullanmak,
  • Office programlarına hakim olmak,
  • Düzgün bir diksiyona sahip olmak,
  • En az lise mezunu olmak olarak belirtilmiştir.

Güvenlik görevlisi alımı için başvuru şartları

Silahsız veya silahlı güvenlik sertifikası bulunan adayların başvurabileceği ilan sayısı 3 bin 153 olarak açıklanırken, güvenlik görevlilerin vardiyalı çalışma sistemine uygun ve hazır olmaları gerekmektedir. Bay güvenlik görevlileri dışında bayan güvenlik görevlisi alımı da gerçekleştirilecektir.

Şoför alımı için başvuru şartları

Türkiye geneli için servis şoförü, makam şoförü, kamyon şoförü ve yük taşıma şoförü gibi farklı branşlara alım yapılacaktır. Adayların ehliyet sertifikasına sahip olması gerekmektedir. İhtiyaç duyulan makam şoförü sayısı 16, servis şoförü sayısı 27, yolcu taşıma şoför sayısı 297 ve yük taşıma şoförü sayısı bin 433 olarak açıklanmıştır.

Tüm pozisyonlar için başvurular, e-şube aracılığıyla İŞKUR üzerinden yapılacaktır.

28 yaşında olan yazarımız, üst düzey İngilizce bilmektedir. Spor ve gündem kategorileri sorumlusu olup İstanbul Bilgi Üniversitesi mezunudur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ